Posledná rozlúčka s podnikateľom Štefanom Rosinom

567

Posledná rozlúčka so zosnulým Štefanom Rosinom, čestným občanom mesta Púchov, sa uskutočnila 11.11.2022 vo veľkej sále Divadla Púchov na Hoenningovom námestí. Už okolo obeda začali do sály divadla na verejnú rozlúčku prichádzať prví smútiaci.

Na smútočnom zhromaždení zaznela slovenská hymna a prítomným sa okrem iných prihovoril bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič. „Prišiel som sa v tichosti rozlúčiť s mojím priateľom s ktorým sme sa poznali dlhé roky… Plánovali sme ešte nedávno stretnutie, no nakoniec mu hovorím posledné zbohom,“ rozlúčil sa Ivan Gašparovič s priateľom.

Smútiacim sa prihovoril aj exposlanec, bývalý podpredseda vlády Ľubomír Fogaš, rektor Trenčianskej univerzity a poslanec Jozef Habánik a bývalý generálny riaditeľ Duslo Šaľa Jozef Kollár. Zásluhy Štefana Rosinu o rozvoj mesta Púchov ocenila primátorka Púchova Katarína Heneková.

Posledné miesto odpočinku Štefan Rosina našiel na cintoríne v rodnom Púchove. Do zeme ho odprevádzali rodina, priatelia, kolegovia a obyvatelia mesta za zvukov dychovej hudby. Medzi smútočnými hosťami boli okrem iných aj bývalí ministri Ján Kubiš a Gabriela Matečná. Posledné zbohom prišiel povedať spevák, podnikateľ a bývalý poslanec Karol Konárik. Pri rakve nebohého stála jeho najbližšia rodina, synovia, vnúčatá a pravnúčatá. Rad pri rakve Štefana Rosinu bol dlhý, rozlúčiť sa s ním prišlo takmer 300 ľudí.

Slavomír Flimmel