Polícia informuje

2040

Spaľovala konáre
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého v púchovskej mestskej časti Nosice niekto spaľuje konáre a dochádza tam k nadmernému zadymeniu. Hliadka na mieste našla ženu, ktorá spaľovala konáre z krušpánu. Mestskí policajti ženu vyzvali, aby spaľovanie ukončila. Priestupok proti verejnému poriadku vyriešila hliadka napomenutím.

Nebol to masový vrah
Na mladíka s maskou na tvári a so sekerou v ruke upozornil telefonicky mestských policajtov informátor z Divadla Púchov. Obavy z neho mali podľa oznámenia mamičky s deťmi, ktoré šli okolo Divadla. Hliadka na mieste našla mladíka zo Streženíc, ktorý mal na sebe halloweensku masku a v ruke sekeru. Bol jedným zo skupiny mladých ľudí z mládežníckeho parlamentu mesta Púchov, akciu mali povolenú od mesta do 22.00 hodiny. Hliadka protiprávne konanie nezistila.

V unimobunke načierno
Hliadka mestskej polície zistila počas kontroly unimobuniek v meste na Ulici za cintorínom, že v unimobunke, ktorá je majetkom mesta, sa nachádza muž z Púchova. Hliadke povedal, že pobyt v unimobunke mu povolila pracovníčka sociálneho oddelenia púchovskej radnice. Do unimobunky sa dostával cez rozbité okno, lebo mu údajne ešte nedodali kľúč. Pracovníčka mestského úradu hliadku informovala, že muža pozná, vybavoval si v meste trvalý pobyt, no pobyt v unimobunke mu výslovne zakázala. Mestskí policajti muža z unimobunky vykázali a priestupok riešili napomenutím. Z priestoru unimobunky vyhotovili fotodokumentáciu.

Krvácal z hlavy
Na oddelenie mestskej polície prijali oznámenie, podľa ktorého na Moravskej ulici leží medzi autami neznámy muž. Okoloidúci sa ho snažili prebrať, no nedarilo sa im to. Hliadka našla na zemi sedieť muža z Púchova, krvácal z temena hlavy. Na zemi bola krvavá mláka. Muž najskôr rezolútne odmietal ošetrenie, napokon však po príchode jeho manželky a zdravotných záchranárov súhlasil s prevozom do považskobystrickej nemocnice. Predtým, ako ho odviezla sanitka ešte informoval, že mu zmizla peňaženka. Mestskí policajti prehľadali okolie, peňaženku však nenašli.

MsP Púchov