PRPLOŠI v CVČ Včielka

158

Čo keby existovalo miesto, kde sa deti môžu hrať a skúmať bez zábran, zašpiniť a zamáčať s tým, že rodičia to potom nemusia upratovať? Hodiny sensory & messy play pre najmenších máme konečne aj v Púchove – PRPLOŠI! Na deti čakajú rôzne mokré aj suché zmyslové materiály rozdelené na viaceré stanovištia. Hrajú sa u nás s hlinou, vodou, farbami ale aj s plastelínou, slizom alebo pieskom, ktoré sú pripravené z bezpečných surovín.

Detské ruky sú stvorené na hrabanie v hline, trhanie trávy či lámanie paličiek, ich prsty sa trénujú v blate, nie kĺzaním po tablete. Presýpanie, prelievanie a skúmanie rozličných materiálov jedinečne rozvíja jemnú aj hrubú motoriku, zmyslové vnímanie, kognitívne schopnosti, sústredenie a predstavivosť. Deti takto spoznávajú jednoduché fyzikálne zákony, podnecujú svoju zvedavosť a kreativitu. V neposlednom rade senzorické aktivity uvoľňujú stres a napätie.

Hodiny prebiehajú každý štvrtok o 09:30 a 16:30 v nových priestoroch CVČ Včielka na Námestí Slobody. Odporúčaný vek detí je cca 1-5 rokov. Všetky informácie, možnosť prihlásenia, ako aj fotky a videá z nášho prplania nájdete na profile PRPLOŠI sensory & messy play na Facebooku a Instagrame. Nechajte deti zašpiniť sa, sú, našťastie, plne umývateľné!

PRPLOŠI