Rozhodujúci zápas korisťou Dolného Kubína + FOTO

303

O postupujúcom do semifinále play-off musel rozhodnúť až tretí zápas štvrťfinálovej série. V prospech Dolného Kubína rozhodla vydarená prvá tretina so štyrmi presnými zásahmi. Púchovčania sa dvomi presnými zásahmi vrátili do hry, na zvrat to však nestačilo.

Domáci na Púchovčanov vybehli a už po 11 sekundách dvíhali ruky nad hlavu, keď puk síce skončil v sieti, brána však v tom čase bola posunutá a gól neplatil. V 2. minúte už Dolný Kubín otvoril skóre, Martinák nešťastne tečoval strelu Jonáka od modrej do siete – 1:0. Vyrovnať mohol o dve minúty Furo, dorážku Flašíkovej strely však Sedlačko zlikvidoval. Onedlho kapituloval opäť Kučík, keď sa domáci útočník Michalica ocitol trestuhodne voľný pred bránou a pohodlne skóroval – 2:0. Kučík o niekoľko okamihov neskôr striedal, po ďalšej chybe púchovskej defenzívy opäť nemal veľa šancí zakročiť proti samostatnému úniku Jonáka – 3:0. Dielo skazy prvej tretiny dokonali domáci pri ďalšej akcii, kedy sa dokonca sami dvaja rútili na bezmocného Ondričku a Jonák zavŕšil hetrik – 4:0. Púchov oživil nádeje na úspech na konci úvodného dejstva, Dvorský totiž pálil v presilovke od modrej a jeden z obrancov puk tečoval poza chrbát Sedlačka – 4:1.

Druhú časť začal Púchov lepšie, v 25. minúte pálil v presilovke od modrej Furo, Sedlačko vyrazil k Mičudovi, ktorý si krásne položil brankára a prihral do vyloženej pozície Zemkovi – 4:2. Miesto tlaku na tretí gól ale nasledovali oslabenia, ktoré hostia síce ubránili, stratili však veľa síl. V závere druhej časti mohol predsa len znížiť Faktor, v súboji zoči-voči Sedlačkovi ale neuspel.

Obrovskú šancu na kontaktný gól Púchova mal v 44. minúte Bajtala, ktorý po skrumáži zakončoval tesne spred bránkoviska, Sedlačko sklepol betóny a vyrazil. Na opačnej strane čaroval Ondrička, ktorý zneškodnil hneď niekoľko samostatných únikov a vyložených možností Dolného Kubína. Púchovčania následne nevyužili ani presilovku, po ktorej si už domáci náskok ustrážili a radovali sa tak z postupu do semifinále play-off. Púchov naopak napriek bojovným výkonom v sezóne končí. Za zmienku stojí ešte veľmi korektná atmosféra, ktorú vytvorili fanúšikovia oboch mužstiev. Púchovčanov na Orave povzbudzovali desiatky priaznivcov aj za nepriaznivého stavu, domáci fanúšikovia zase na konci vytlieskali spolu so svojimi aj púchovských hokejistov.

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín – ŠHK Púchov 4:2 (4:1, 0:1, 0:0), konečný stav série 2:1, postupuje Dolný Kubín

Góly: 2. Jonák (Divok), 14. Michalica (Durdiak, Budaj), 14. Jonák (Hančiak, Divok), 18. Jonák (Hančiak) – 20. Dvorský (Zemko, Stráňovský), 25. Zemko (Mičuda, Hulák)

Vylúčení: 9:9 na 2 min. + Panáček (Púchov) 10 min. osobný trest

Presilové hry: 0:2,  Oslabenia: 0:0

Strely: 40:37

Rozhodovali: Hatala – Znak, Šebeň

Návšteva: 299 divákov

Dolný Kubín: Sedlačko – Galko, Filka, Šeliga, Polerecký, Sluka, Lupták, Okoličáni, Majer – Budaj, Durdiak, Michalica – Jonák, Divok, Hančiak – Hanušniak, Zámečník, Hricko – Bukna, Smolka, Wesseléyni

Púchov: Kučík (14. Ondrička) – Flašík, Dvorský, Hulák, Martinák, Dobiaš, Matušů – Furo, Faktor, Viedenský – Bajtala, Štubňa, Panáček – Zemko, Mičuda, Stráňovský – Kollárik

Text a foto: T. Schügerl

OK ok (4) ok (5) P1110579 P1110580 P1110581 P1110582 P1110583 P1110584 P1110585 P1110586 P1110587 P1110588 P1110589 P1110590 P1110591 P1110592 P1110593