Prvý bod v druhej lige priviezli Púchovčania z Komárna

250
V domácej premiére v druhej lige podľahli Púchovčania Liptovskému Mikulášu najtesnejším rozdielom, i keď neboli horším mužstvom.

Eduarda Pagáča vystriedal na lavičke MŠK Púchov Vladimír Cifranič

Púchovčania vstúpili do 2. ligy s novým trénerom a piatimi novými hráčmi Po krátkej letnej príprave vstúpili muži MŠK Púchov v úlohe nováčika do nového ročníka druhej najvyššej celoštátnej súťaže. Pred sezónou klub zmenil trénera a do kádra pribudlo niekoľko nových hráčov. „Po ukončení spolupráce s trénerom Eduardom Pagáčom, ktorý sa rozhodol ísť do FK Senica, sme sa snažili nájsť vhodného adepta, ktorý by nadviazal na jeho prácu a herný štýl, akým sa mužstvo prezentovalo. Na trénera Vladimíra Cifraniča sme dostali veľmi dobré referencie a po niekoľkých osobných stretnutiach, kde sme si vzájomne predstavili možnosti a prácu v klube, sme sa dohodli na spolupráci,“ uviedol v rozhovore pre klubovú webovú stránku manažér klubu Marek Šimáček.

Nový tréner Vladimír Cifranič.

Pozitívnou informáciou pre fanúšikov je, že postupový káder MŠK ostal takmer celý pohromade a do A-mužstva pribudlo niekoľko kvalitných futbalistov. „Do kádra pribudlo päť nových hráčov, z FK Poprad prišiel útočník Štefan Holíš, ktorý pochádza z Novej Dubnice. Ďalšou posilou je ofenzívny hráč Leroy Mugove, ktorý naposledy hrával prvoligovú súťaž v Namíbii a má skúsenosti aj z druhej českej ligy. Ďalej na hosťovanie do nášho klubu pribudol obranca Stanislav Lacko z MŠK Žilina a stredopoliar Martin Vlček z Interu Bratislava. Som rád, že sa nám podarilo tesne pred štartom dotiahnuť príchod mládežníckeho reprezentanta do 20 rokov a nášho odchovanca Púchovčana Mariána Pišoju z AS Trenčín, ktorý má niekoľko prvoligových štartov. Káder, ktorý vybojoval postup do druhej ligy zostal takmer nezmenený. A pevne verím, že noví hráči, ktorí pribudli do mužstva napomôžu úspešnému pôsobeniu klubu v druholigovej súťaži,“ doplnil Šimáček.

1. kolo:
Skalica – MŠK Púchov 1:0 (0:0)

Púchovčania na pôde favorita rozhodne nesklamali a o bod prišli až v samotnom závere stretnutia. Púchovčania podali zodpovedný výkon a domáci napriek prevahe nedokázali nájsť recept na prekonanie pozornej obrany hostí. Naopak, na druhej strane mohol hostí poslať do vedenia Krčula, s jeho strelou zblízka si domáci gólman poradil. Aj v druhom polčase dokázali hostia odolávať domácemu náporu, o nešťastnej prehre rozhodol až priamy kop Haša v záverečnej minúte stretnutia.

Gól: 90. Haša,

Zostava MFK Skalica: Junas – Hlavatovič, Milota, Karlík, Pospíšil, Opiela, Nagy, Popovič (86. Hollý), Tomovič, Haša, Mášik (79. Šebesta).

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Vanák (69. Lacko), Brezničan, Pišoja, Riška, Ozimý, J. Pilát (90. Kvaššay), Martinko, Michlík, Krčula (90. Vlček), D. Pilný.

Ostatné výsledky 1. kola: Dubnica nad Váhom – Bardejov 1:0, Podbrezová – FC Košice 2:1, Poprad – Slovan Bratislava B 1:0, L. Mikuláš – Ružomberok B 0:2, Komárno – Šamorín 2:0, B. Bystrica – Žilina B 3:4, Petržalka – Trebišov 5:3

2. kolo:
MŠK Púchov – L. Mikuláš 1:2 (1:1)

Púchovčania prežili úvodný nápor hostí, ktorí mohli ísť do vedenia po príležitostiach Bartoša. Potvrdilo sa otrepané nedáš – dostaneš. V 20. minúte našiel Riškov center v pokutovom území D. Pilného, ktorý sa ukážkovo uvoľnil a otvoril skóre – 1:0. Radosť domácich trvala iba šesť minút, vyrovnávajúci gól vsietil Staš – 1:1. Hostia mali v prvom polčase niekoľko šancí, na domácej strane zaujal sólový únik Krčulu, ktorý však zakončil nepresnou prihrávkou. Hneď v úvode druhého polčasu nedočiahol na centrovanú loptu Brezničan, o pár minút nedotiahol pekný únik do konca D. Pilný. Skúsenejší Liptáci preto trestali – v 65. minúte poslal hostí do vedenia svojim druhým gólom Staš – 1:2. V závere Michlíkova strela preletela pár centimetrov nad bránku.

Góly: 21. D. Pilný – 26. a 65. Staš.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Vanák, Brezničan, Pišoja, Riška (70. Ozimý), J. Pilát, Mugove (46. Martinček), Michlík, Krčula, Vlček (80. Kopiš), D. Pilný.

Zostava L. Mikuláša: Gábriš – Čery, A. Krčík, Kucharčík, Bartoš, Gerát (82. Václavík), Laura, Staš (87. Lukáč), Kačerík (72. Kotora), D. Krčík, Nemergut.

Ostatné výsledky 2. kola: Žilina B – Dubnica nad Váhom 2:4, FC Košice – Trebišov 2:2, Bardejov – Petržalka 1:2, B. Bystrica – Šamorín 5:0, Ružomberok B – Komárno 3:1, Slovan Bratislava B – Skalica 4:0, Podbrezová – Poprad 0:3

3. kolo:
Komárno – MŠK Púchov 2:2 (0:0)

Púchovčania odštartovali tretí pokus o prvý druholigový bod pozornou obranou a v prvom polčase si dokázali udržať čisté konto. Niekoľko náznakov šancí Púchova po rýchlych protiútokoch gólom neskončilo. Hostia mali výborný vstup do druhého polčasu a už po troch minútach sa tešili z vedúceho gólu Michlíka – 0:1. Domáci znervózneli, vystriedali dvoch hráčov a v 61. minúte Pagáč vyrovnal – 1:1. Komárno pokračovalo v nápore a jeho výsledkom bol vedúci gól Bayemu v 73. minúte – 2:1. Púchovčania potom prevzali iniciatívu, hostia odpovedali tvrdou hrou neraz za hranicami fair play. Tri minúty pred koncom videl za hrubý faul červenú kartu domáci Pagáč, už predtým musel pod sprchy predčasne hosťujúci Pilát po druhej žltej karte. Keď už sa zdalo, že všetky body zostanú doma, poslal Krčula nepríjemnú strelu z priameho kopu na domácu bránku, k odrazenej lopte sa dostali Púchovčania a center z bránkovej čiary poslal v záverečnej minúte do siete Munyorove – 2:2. Púchovčania tak získali v druhej lige zaslúžene prvý bod.

Góly: 61. Pagáč, 73. Bayemi – 48. Michlík, 90. Munyorove

Zostava KFC Komárno: Ásványi – Ujlaky, Pagáč, Ondruš, Končal, Šimko (52. Varjas), Rigo, Pinte, Holík (46. Kreta), Bayemi, Knezovič (54. Kollár)

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Ozimý, Michlík, Krčula, Munyorove, Pilát, Pišoja,Vlček (66. Martinko),Vanák (84. Lacko), Martinček (75. Kopiš), Brezničan

Ostatné výsledky 3. kola: Banská Bystrica – Ružomberok B 3:2, Liptovský Mikuláš – Slovan Bratislava B 2:0, Dubnica nad Váhom – Šamorín 4:1, Bardejov – Trebišov 1:1, Poprad –Košice 3:2, Skalica – Podbrezová 3:1, Petržalka – Žilina B 3:1.