Polícia informuje

252

Vošiel kam nemal a stratil značku

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Štefánikovej ulici vošiel vodič na automobile značky Škoda Felicia do zákazu vjazdu, narazil do prenosnej zákazovej značky a odpadlo mu evidenčné číslo vozidla. Hliadka mestskej polície miesto fotograficky zdokumentovala pričom zistila, že stojan prenosnej značky je poškodený. Keďže išlo o dopravnú nehodu, mestskí policajti privolali hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove.

Močil na plot

Hliadka mestskej polície zistila na Ulici Ferka Urbánka priestupok proti verejnému poriadku. Muž evidentne pod vplyvom alkoholu močil na oplotenie rodinného domu v čase, keď okolo prechádzali matky s deťmi. Mestskí policajti uložili mužovi blokovú pokutu vo výške 10 eur.

Neustrážil psa – platil

Na oddelenie mestskej polície zatelefonoval muž z Púchova, že odchytil psa a že či ho môže priviezť. Mestskí policajti po prevzatí psa zistili jeho majiteľa. Ten sa po telefonickom upozoronení dostavil na oddelenie mestskej polície, kde ho informovali, že sa dopustil priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Po zaplatení desaťeurovej pokuty mu mestskí policajti psa odovzdali.

Vypaľovať trávu sa neoplatí

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia v mestskej časti Vieska- -Bezdedov, kde podľa oznámenia niekto vypaľoval suchú trávu. Po príchode na miesto spáleniska mestskí policajti zistili, že muž na svojom pozemku vypaľuje trávu. Hliadka mu vysvetlila, že sa dopustil priestupku proti verejnému poriadku. Mestskí policajti miesto fotograficky zdokumentovali a mužovi uložili pokutu vo výške 10 eur.

Púchovčanka nafúkala takmer tri promile

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 28-ročná Púchovčanka Viera. Policajti z Obvodného oddelenia Púchov mladú ženu na miestnej komunikácii v obci Nimnica predpísaným spôsobom zastavili a  kontrolovali vozidlo Škoda Fábia, ktoré riadila. Pri cestnej kontrole policajti vodičku vyzvali k podrobeniu sa dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu. Policajti neverili vlastným očiam, keď im alkotest ukázal hodnotu 1,40 mg/l, čo predstavuje 2,92 promile. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach ukázala o niečo nižšiu hodnotu, stále však presahujúcu dve promile – 2,60 promile. Policajtom mala uviesť, že pila slivovicu a pivo. Cítila sa však v poriadku. Mladú ženu policajti následne obmedzili na osobnej slobode a po lekárskom vyšetrení ju umiestnili do policajnej cely. Vieru po vytriezvení poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu z Považskej Bystrice obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Tento trestný čin je realizovaný v tzv. super rýchlom konaní. Za uvedený skutok je trestná sadzba v zmysle zákona trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín.