Púchov postihlo výdatné sneženie

547

V utorok 8. januára poobede hlásili slovenskí meteorológovia výdatné sneženie. Najintenzívnejšie sneženie čaká Trenčiansky kraj. Snežiť by malo na strednom Slovensku až do stredňajšieho poludnia. Napadne 5 až 10 cm nového snehu, no v niektorých častiach okresov Ilava, Považská Bystrica a Púchov môže napadnúť až do 30 cm.

Všetky mechanizmy a pracovníci zimnej pohotovosti Podniku technických služieb mesta, s.r.o. boli od 6. hodiny až do 20. hodiny v teréne. V meste a miestnych častiach s odstraňovaním snehu navyše pomáhali zazmluvnení externí partneri. Podľa vyjadrenia riaditeľa technických služieb Ing. Miloša Svobodu je v čase takého intenzívneho sneženia posyp vozovky neúčinný. Preto sa pracovníci technických služieb sústreďujú najmä na odhŕňanie snehu a posyp vozovky bude nasledovať až po skončení sneženia.

Pracovníci zimnej pohotovosti majú v čase od 20:00 do 02:00 prestávku na oddych, aby mohli znovu nastúpiť do práce na odstraňovaní snehu z ciest tak, aby boli hlavné trasy zjazdné ráno, keď idú ľudia do práce. Po odstránení snehu pracovníci zimnej pohotovosti nastupujú do svojej hlavnej práce – zberu a odvozu komunálneho odpadu.

Riaditeľ technických služieb Ing. Miloš Svoboda žiada občanov mesta o trpezlivosť a pochopenie, že pri odstraňovaní takejto kalamitnej situácie nie je možné zabezpečiť okamžité a stále odhrnutie snehu na všetkých cestách a chodníkoch v meste.

-sf-