Púchovčania bronzoví na krajských pretekoch funkcionárov

175

Trojčlenné družstvo funkcionárov Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Púchov získalo tretie miesto na tradičných pretekoch funkcionárov Trenčianskeho samosprávneho kraja. Podujatie zorganizovala Mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Považská Bystrica na vodnej nádrži v Považskej Teplej. Z desiatich miestnych a mestských organizácií sa podujatia s dlhoročnou tradíciou nezúčastnili funkcionári z Partizánskeho, Starej Turnej a prekvapujúco ani z neďalekej Dubnice nad Váhom.

Celkovým víťazom pretekov sa stali suverénne funkcionári z Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Handlová. V zostave Erik Hegli, Rudolf Schvarz a Ondrej Galbavý ulovili Handlovčania za štyri hodiny neuveriteľných 50 kaprov a zvíťazili s obrovským náskokom pred funkcionármi MsO SRZ Nové mesto Nad Váhom (Ján Švec, Ladislav Šujan, Milan Pastorek), ktorí ulovili 32 kaprov. Púchovčania v zložení (na snímke zľava) Milan Mitašík, Dalibor Piška, Ľuboš Novosad, obsadili bronzovú priečku, keď od druhých Novomešťanov ich delil jediný kapor.

V pretekoch sa bodoval každý ulovený kapor jedným bodom, chytalo sa systémom chyť a pusti, všetky ulovené ryby tak putovali späť do vodnej nádrže. Na pretekoch nechýbal ani tajomník Rady Slovenského rybárskeho zväzu v Žiline Ján Kohút, ktorý najlepším venoval aj vecné ceny.
Budúci ročník krajských pretekov funkcionárov Trenčianskeho samosprávneho kraja usporiada púchovská miestna organizácia.

Výsledky: 1. MO SRZ Handlová – 50 kaprov, 2. MsO SRZ Nové Mesto nad Váhom – 32 kaprov, 3. MO SRZ Púchov – 31 kaprov, 4. MsO SRZ Považská Bystrica – 14 kaprov, 5. MsO SRZ Trenčín – 7 kaprov, 6. MO SRZ Bánovce nad Bebravou – 2 kapry, 7. MsO SRZ Prievidza – 1 kapor.

POK