Púchovčania lídrom súťaže

114

6. kolo:
MŠK Púchov – Myjava 3:1 (1:0)

Góly: 24. Michlík, 56. Mráz, 88. Kopičár – 48. Čurík
Žlté karty: Kaufman, Strelčík, Moško, Kopičár – Legnani, Vavák, rozhodcovia: Gemzický – Jekkel, Lalo, 780 divákov

V šlágri šiesteho kola privítali dovtedy tretí Púchovčania na svojom trávniku lídra z Myjavy. Pikantériou stretnutia bolo, že trénerom nováčika druhej ligy je bývalý kormidelník Púchova Lukáš Kaplan. Púchovčania začali aktívnejšie, v úvodnej štvrťhodine si však vyloženejšiu šancu nevypracovali. V 28. minúte však už udreli. Po milimetrovej prihrávke Patrika Mráza sa do streleckej listiny zapísal Jakub Michlík – 1:0. Už o štyri minúty sa medzi obrancami uvoľnil Biricz, s jeho tvrdou strelou si však hosťujúci brankár poradil. Dve minúty pred koncom mohli kopaničiari vyrovnať. Čuríkovu strelu vyrazil Strelčík na brvno, lopta sa vrátila do pokutového územia, hostia však loptu do bránky upratať nedokázali.

Druhý polčas začali aktívnejšie Myjavčania, mali dve stopercentné šance, ani jednu však nedokázali pretaviť v gól. V 47. minúte mohol náskok zveľadiť Mráz, peknú prihrávku však nedokázal zužitkovať na strelenie druhého gólu. Vzápätí sa potvrdilo otrepané nedáš – dostaneš. Legnani trafil len do tyče, odrazenú loptu však už dokázal Čurík doraziť do domácej siete – 1:1. Domáci nespanikárili, pokračovali vo svojom technickom útočnom futbale a odmenou im bol vedúci gól v 56. minúte. Holiš sa natlačil do pokutového územia, lopta sa odrazila k Mrázovi, ktorý strhol vedenie na domácu stranu – 2:1. O tri minúty domáci pohrozili po rohovom kope, zaskvel sa brankár Myjavy. V 62. minúte mohol pridať Holiš tretí gól, z ťažkej pozície však neuspel. Na druhej strane mali Púchovčania šťastie, keď po pošmyknutí Lacka trafil Čurík iba do brvna. Púchovčania kontrolovali priebeh stretnutia a v závere opäť udreli. Silva potiahol v pokutovom území za dres Holiša, rozhodca bez váhania ukázal na biely bod. Vinník videl červenú kartu a Kopičár sa z penalty nemýlil – 3:1. Púchovčania si do tabuľky pripísali tri body a po prvýkrát od návratu do druhej ligy sa vyhupli do čela tabuľky.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz, Michlík (82. Loduha), Mráz (70. Pucheľ), Holáň (82. Kapusniak), Holiš (90. Pavlovič), tréner Vladimír Cifranič
Zostava Spartak Myjava: Koníček – Silva, Benovič, Pekár, Olejník, Cisár (64. Flamik), Toman, Pafka (77. Tancík), Legnani (86. Mareš), Čurík (86. Martišiak), Svatík, tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 6. kola: Šamorín – Komárno 1:0, Petržalka – Žiar nad Hronom 3:2, Dubnica nad Váhom – Rača Bratislava 1:1, Humenné – Košice 0:0, Trebišov – Považská Bystrica 2:1, Žilina B – Prešov 0:4, Slovan Bratislava B – Dolný Kubín 1:2.

7. kolo:
FK Rača – MŠK Púchov 1:2 (1:1)

Góly: 37. Antal – 34. Mráz, 76. Kopičár
ŽK: Adam, Radmanovič, Egbe, Štefanka – Slovák, Kopičár, rozhodcovia: Kolofík – Železňák, Túma, 480 divákov

Púchovčanom sa v siedmom kole postavil do cesty ďalší nováčik. Pod ohorenými vinohradmi v Rači začali hostia sebavedome, už v tretej minúte po Mrázovom rohovom kope kiksol domáci gólman, Holiš však na loptu nedočiahol. Po štvrť hodine pohrozili z rohového kopu aj domáci, Adamova hlavička len tesne minula púchovskú bránku. Strelčík sa vyznamenal po ďalšom rohovom kope domácich, kedy sa Antal pokúsil poslať loptu do siete priamo z rohu, Strelčík bol pozorný. V 34. minúte sa ujali Púchovčania vedenia, po krásnej rýchlej akcii ušiel domácej obrane po krídle Mráz a rutinérskou strelou k tyči prekonal domáceho brankára – 0:1. Hostia sa tešili z vedenia iba tri minúty. Stredom ihriska sa prekľučkoval domáci kanonier Atal a strelou spoza šestnástky nedal Strelčíkovi šancu – 1:1. Dve minúte pred prestávkou poslal Michlík center na zadnú žrď, Holiš v ťažkej pozícii poslal loptu len do rúk domáceho brankára.

Po obrátke už v 50. minúte mali Púchovčania šťastie – krásna Antalova strela opečiatkovala brvno Strelčíkovej bránky. Hostia mali v druhom polčase hernú prevahu, po prečíslení v 54. minúte chýbali Holišovej strele centimetre. Snažili sa aj domáci, so strelami Adama a Csána si Strelčík poradil. Štvrť hodinu pred koncom sa zrodila najkrajšia akcia zápasu. Púchovčan Lacko potiahol loptu po krídle, vrátil ju striedajúcemu Pucheľovi, ktorý ideálne posunul nabiehajúcemu Kopičárovi. Jeho utešená strela z prvej „zakotvila“ v sieti pri pravej tyči domácej bránky – 1:2. O štyri minúty sa zaskvel brankár Strelčík, ktorý zneškodnil tutovku Antala. Potom už Púchovčania kontrolovali priebeh hry, domácim v závere nedovolili ohroziť svoju bránku. Naopak, dve prečíslenia a dva rohy nedokázali pretaviť v tretí gól. Napriek tomu si vezú z Rače všetky body a upevnili si post lídra druhej ligy.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz (59. Martinček), Michlík (89. Loduha), Mráz (55. Pucheľ), Holáň, Holiš, tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 7. kola: Košice – Šamorín 5:1, Komárno – Petržalka 1:0, Prešov – Trebišov 1:0, Žiar nad Hronom – Žilina B 2:2, Považská Bystrica – Dubnica nad Váhom 2:1, Myjava – Slovan Bratislava B 1:2, Dolný Kubín – Humenné 0:0
Program 8. kola: MŠK Púchov – P. Bystrica (3. 9. o 16.00), Šamorín – Humenné, Myjava – D. Kubín, Žilina B – Komárno, Dubnica – Prešov, Trebišov – Žiar nad Hronom, Petržalka – Košice, Slovan B – Rača.

pok