Púchovčania na Okinave

232

Leto je pre karatistov obvykle prázdninovou sezónou, kedy prebiehajú sústredenia a predovšetkým kondičná príprava. V tomto roku je to trochu inak.

Letné sústredenie, ktoré ako každoročne navštívili učitelia z Okinavy bolo tento rok určené len pre držiteľov hnedých a čiernych pásov, navyše bolo v Bratislave, čo si vynútilo zmenu aj pre nižšie pásy. V spolupráci s pani Behrovou a pani Černúchovou, ktoré zobrali nad tréningovým pobytom na Čertove patronát sa podarilo v mimoriadne krátkej dobe zorganizovať aj tréningový pobyt pre nižšie pásy zamerané hlavne na nácvik vyšších súťažných kata na budúcu sezónu.

V Čičmanoch cvičili aj najmenší karatisti

Okrem toho, ako v minulých rokoch, prebiehali propagačné vystúpenia ako napríklad v Čičmanoch, kde v penzióne Sv. Bystríka predviedli deťom so zdravotným postihnutím ukážky tradičného aj športového karate a kobudo.

Okinava v týchto dňoch víta účastníkov Svetového turnaja v tradičnom karate. Po prvý raz sa na ňom, okrem trénerova a rozhodcov, v pozícii pretekára zúčastňuje aj zástupca z Púchova Michal Kunst. Púchovčania už na Okinave trénovali v rámci sústredení, verejne cvičili v rámci predstavení jednotlivých škôl a štýlov a na Svetovom turnaji boli v pozícii rozhodcu, tentoraz je to však po prvý raz, keď budeme môcť vidieť nášho zástupcu súťažiť. Držme mu palce.

Michal Kunst reprezentuje SR na Okinave

Ing. František Komora

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 3 =