Púchovčania na Okinave

497

Leto je pre karatistov obvykle prázdninovou sezónou, kedy prebiehajú sústredenia a predovšetkým kondičná príprava. V tomto roku je to trochu inak.

Letné sústredenie, ktoré ako každoročne navštívili učitelia z Okinavy bolo tento rok určené len pre držiteľov hnedých a čiernych pásov, navyše bolo v Bratislave, čo si vynútilo zmenu aj pre nižšie pásy. V spolupráci s pani Behrovou a pani Černúchovou, ktoré zobrali nad tréningovým pobytom na Čertove patronát sa podarilo v mimoriadne krátkej dobe zorganizovať aj tréningový pobyt pre nižšie pásy zamerané hlavne na nácvik vyšších súťažných kata na budúcu sezónu.

V Čičmanoch cvičili aj najmenší karatisti

Okrem toho, ako v minulých rokoch, prebiehali propagačné vystúpenia ako napríklad v Čičmanoch, kde v penzióne Sv. Bystríka predviedli deťom so zdravotným postihnutím ukážky tradičného aj športového karate a kobudo.

Okinava v týchto dňoch víta účastníkov Svetového turnaja v tradičnom karate. Po prvý raz sa na ňom, okrem trénerova a rozhodcov, v pozícii pretekára zúčastňuje aj zástupca z Púchova Michal Kunst. Púchovčania už na Okinave trénovali v rámci sústredení, verejne cvičili v rámci predstavení jednotlivých škôl a štýlov a na Svetovom turnaji boli v pozícii rozhodcu, tentoraz je to však po prvý raz, keď budeme môcť vidieť nášho zástupcu súťažiť. Držme mu palce.

Michal Kunst reprezentuje SR na Okinave

Ing. František Komora