141

8. kolo: MŠK Púchov – P. Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 54. Lacko – 5. Hapal, 57. Hapal

ŽK: Holiš – Zuziak, rozhodcovia: Mano – Halíček, Poracký, 1400 divákov

Pred rekordnou návštevou sa hral v derby kvalitný futbal. Považskobystričania zaskočili domácich aktívnou hrou a už v úvode si vypracovali niekoľko šancí. Vo štvrtej minúte ešte Strelčík bravúrne zneškodnil Hapalovu strelu, no o minútu neskôr už na jeho presnú strelu k žrdi nestačil – 0:1. Po góle Púchovčania pridali a päť minút po góle mohol skorigovať Holiš. V 20. minúte hosťujúci gólman zneškodnil nebezpečnú strelu Holáňa. Gólom sa neskončili ani dve strely Michlíka, raz mieril nad a raz zasiahol brankár. Tri minúty pred koncom pohrozili hostia, Zuziakovu prudkú strelu z uhla Strelčík zneškodnil.

Druhý polčas začali domáci drvivým tlakom, hosťujúci brankár vyrazil strelu Kopičára, následne v poslednej chvíli zachránil pred Holišom. Do tretice zneškodnil aj Mrázovu hlavičku. Domáci sa do- čkali vyrovnania v 54. minúte, kedy Mrázovu strelu z priameho kopu vyrazil brankár len pred Lacka, ktorý ju zasunul do siete – 1:1. Zdalo sa, že Púchovčania odkliali strelecké prekliatie a vykročia k víťazstvu. Opak bol však pravdou. Už tri minúty po vyrovnávacom góle neustrážili po rohovom kope Hapala, ktorý prekonal Strelčíka – 1:2. Púchovčania potom skúšali všetko možné, ale strely Holiša, Lacka, Michlíka gólom neskončili. Naopak, v záverečnej minúte mohli hostia svoje vedenie poistiť, Boris však trafil iba tyč. Púchovčania tak smoliarsky prehrali doma aj druhé oblastné derby. Futbalisti MŠK Púchov zostali na- priek prehre v čele druholigovej tabuľky. Zaváhanie môžu napraviť už v sobotu, kedy cestujú na východ a stretnú sa s nováčikom z Prešova.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Michlík, Valík (46. Martinček), Mráz (76. Loduha), Holáň (76. Pucheľ), Holiš, tréner Vladimír Cifranič

Zostava MŠK Považská Bystrica: M. Slávik – Čiernik (78. Mitaš), Gabriš, Kucharčík, Vaculík, Begáň (88. Matejčík), Boris, Hapal (71. Nagy), L. Slávik (78. Vala), Demjan (88. Hundák), Zuziak, tréner Peter Jakuš

Ostatné výsledky 8. kola:

Dubnica nad Váhom – Prešov 0:3, Trebišov – Žiar nad Hronom 1:1, Žilina B – Komárno 4:2, Myjava – Dolný Kubín 2:1, Šamorín – Humenné 3:1, Petržalka – Košice 2:2, Slovan Bratislava B – Rača Bratislava 0:1

1. MŠK Púchov  8       5       1       2       16:9  16

2. Šamorín 8       5       1       2       16:12         16

3. Košice    8       4       3       1       15:7  15

4. Prešov    8       5       0       3       14:9  15

5. Myjava   8       4       2       2       12:9  14

6. Komárno 8       3       3       2       9:7    12

7. Trebišov 8       3       3       2       7:6    12

8. P. Bystrica       8       4       0       4       15:14         12