17. kolo: MŠK Púchov – FK Košice 0:1 (0:0)

Gól: 80. Václav

Žlté karty: 56. Lacko, 63. Krčula, 79. D. Pilný – 46. Karaš, 90+2. Ristovski

Červená po druhej ŽK: 64. Karaš

Rozhodovali: Anton Ihring – Matej Zemko, Dušan Štofik

Košičania sa chceli rehabilitovať za potupnú domácu prehru v prvom jarnom kole s Liptovským Mikulášom (0:3) a na umelom trávniku v Žiline – Strážove začali proti Púchovčanom s ofenzívnymi chúťkami. Mysleli však aj na zabezpečenú obranu, a tak úvod stretnutia bol obojstranne opatrný. Púchovčania rovnako neotvárali zadné vrátka, takže úvodný polčas mnoho futbalovej krásy nepriniesol. Zaujali v ňom najmä pohotové zákroky púchovského brankára Petra Pilného, ktorý zmaril dlhým vybehnutím rodiacu sa šancu Košičanov. Púchovčania sa pokúšali o rýchly prechod do útoku, no Košičania boli pred vlastným pokutovým územím pozorní. Druhý polčas priniesol trochu živší futbal, v 60. minúte zasiahol skvele brankár MŠK Pilný, ktorý vytlačil na roh priamy kop Pačindu mieriaci do šibenice. Od 64. minúty mali Púchovčania početnú prevahu, keď po druhej žltej karte musel predčasne z ihriska Karaš. Púchovčania prevzali iniciatívu, po trojnásobnom striedaní sa však hostia vrátili do hry. Púchovčania tak početnú prevahu nevyužili. Naopak, desať minút pred koncom po priamom kope vrátil pred bránku Púchova Kiss a Václav hlavou dotlačil loptu do siete – 0:1. Púchovčania mohli vyrovnať dve minúty pred koncom stretnutia, kedy sa centrovaná lopta dostala ku Štefancovi, ten však nedokázal prelobovať vybiehajúceho brankára Košíc. V závere stretnutia si už Košičania víťazstvo vziať nenechali. Púchovčania sa môžu rehabilitovať v sobotu, kedy cestujú do Bradejova. Nečaká ich tam nič jednoduché, Bardejovčania v tomto kole dokázali uhrať remízu na trávniku Liptovského Mikuláša, ktorý má postupové ambície…

Zostavy:

MŠK Púchov:

P. Pilný – Martinček, Riška, Pišoja, Lacko, Varga, Kapusniak (81. Loduha), Michlík, Krčula, Štefanec, Rypák (76. D. Pilný), tréner Lukáš Kaplan

FC Košice:

Kira – Krčmarević, Václav, Kis, Pačinda (86. Pavúk) (C), Karaš, Gáll (69. Komazec), Jakúbek, Novák (77. Ristovski), Keresteš, Jonec

Ostatné výsledky 17. kola:

Podbrezová – Petržalka 2:1, Banská Bystrica – Dubnica nad Váhom 1:0, Skalica – Slovan Bratislava B 0:1, Poprad – Šamorín 1:3, Liptovský Mikuláš – Bardejov 1:1

Program 18. kola:

Partizán Bardejov BŠK – MŠK Púchov (27. 2. o 14.00), Petržalka – Žilina B, Komárno – Poprad, Dubnica nad Váhom – Skalica, Trebišov – Banská Bystrica, Slovan B – Podbrezová, Šamorín – L. Mikuláš

15. Poprad 16 3 0 13 16:45 3

Tréner Lukáš Kaplan je so zimnou prípravou spokojný, i keď výsledky boli horšie ako hra

Futbalisti MŠK Púchov vstúpili v sobotu do odvetnej jarnej časti druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže (píšeme na tom na inom mieste). Do jarnej časti vhupli Púchovčania po kvalitnej zimnej príprave a sérii prípravných stretnutí s účastníkmi Fortuna ligy. Jediným mužstvom v príprave, proti ktorému futbalisti MŠK Púchov nastúpili a nebolo z Fortuna ligy, bola rezerva bratislavského Slovana. V jeho drese však nastúpila hneď pätica futbalistov z áčka. Zimnú prípravu Púchovčanov zhodnotil v rozhovore pre MŠK Púchov TV tréner Lukáš Kaplan.
„Káder zostal pokope, čiže všetkých tých hráčov poznáme do detailu, hráči sa poznajú medzi sebou. Prišla kvalita a rýchlosť v podobe Krčulu, prišiel Majo Pišoja, ktorý má tiež niečo odohraté. Títo hráči zvýšili konkurenciu na jednotlivých postoch a dúfam, že v určitých zápasoch dokáže Krčula strhnúť zápasy na našu stranu,“ povedal pre klubovú televíziu púchovský kormidelník.
Dve najvyššie futbalové súťaže sa stále hrajú bez divákov, ich podpora mužstvu logicky chýba. V príprave si Púchovčania zmerali sily s účastníkmi Fortuna ligy a s posilnenou rezervou Slovana Bratislava. Kaplan vyjadril spokojnosť s výkonmi futbalistov MŠK Púchov proti Nitre a Trenčínu, v stretnutí s Pohroním videl viac rezerv a výsledok s rezervou bratislavského Slovana považuje za skrat, ktorý by sa už nemal zopakovať.
„Verím, že diváci nám zachovajú priazeň i napriek tomu, že výsledkovo nám príprava príliš nevyšla, i keď po hernej stránke je tam určitá spokojnosť. Samozrejme budeme hrať pre divákov, urobíme na ihrisku všetko a ja dúfam, že nám budú fandiť i keď sa nám bude menej dariť,“ uzavrel tréner.