Púchovčania odprevadili v kvalitnom stretnutí Liptákov do Fortuna ligy

MŠK Púchov – L. Mikuláš 0:2 (0:1)

Góly: 33. Andrič, 69. Staš
ŽK: Pavlovič, Martinček (obaja MŠK Púchov)
Rozhodcovia: Očenáš – Vitko, Poruban

Liptákom išlo o všetko. Ak chceli postúpiť do Fortuna ligy, museli pod Lachovcom vyhrať a čakať, že Banskobystričania nezvíťazia v Komárne. Po oťukávacej desaťminútovke prebrali hostia iniciatívu a zatlačili Púchovčanov na vlastnú polovicu. Len počas prvej polhodiny zahrávali osem rohových kopov. Prvú vyloženú šancu si vypracovali v 22. minúte, kedy Voško nastrelil tyč domácej bránky. Ešte predtým zblokovali vo výhodných pozíciách strely Liptákov Pišoja a Mráz, vyznamenal sa aj gólman Púchova P. Pilný, ktorý vytlačil spod brvna strelu Andriča.

V 33. minúte sa už hostia dostali do vedenia, keď po Kotorovom centri poslal loptu hlavou ku tyči Andrič – 0:1. Púchovčania mali v prvom polčase jedinú šancu, Mráz však nedokázal loptu dostať do siete. V druhom polčase sa hra vyrovnala, do príležitostí sa dostávali aj domáci, prekonať súperovho brankára sa im nepodarilo. V 61. minúte pekný Krčulov center nedokázal nikto z Púchovčanov dotlačiť do siete, o minútu neskôr sa zaskvel hosťujúci Kotora, ktorý zblokoval gólovú dorážku do prázdnej bránky. Liptáci sa s jednogólovým vedením neuspokojili, v 69.minúte ešte Stašov center odvrátil Riška, no o pár sekúnd potiahol Laura loptu do domácej šestnástky, presnou prihrávkou našiel Staša, ktorý z prvej nedal Pilnému šancu – 0:2. V 80. minúte mohol znížiť Loduha, ktorého strelu však zblokoval hosťujúci obranca. V záverečnej päťminútovke Púchovčania svojho súpera zavreli na vlastnej polovici, skórovať však už nedokázali. Naopak, v nadstavenom čase sa rútil sám na Pilného striedajúci Mastiš, ale z desiatich metrov „o kilometer“ prestrelil. Liptáci tak priviedli stretnutie do víťazného konca a po záverečnom hvizde v klbku čakali na výsledok z Komárna. Keď skončilo stretnutie aj tam, prepukli na púchovskom trávniku oslavy nečakaného postupu Liptovského Mikuláša do Fortuna ligy.

Lukáš Kaplan: Liptáci potvrdili svoju výkonnosť, očakávali sme to. Prvý polčas boli hostia jasne dominantní, jednogólové vedenie bolo absolútne zaslúžené, vypracovali si niekoľko príležitostí. Okrem jednej príležitosti sme sa v prvom polčase nedokázali dostať do hry. V druhom polčase sme trochu preskupili rady, trochu sme sa dostali do zápasu. Bolo to určite aj tým, že Liptovský Mikuláš nehral v druhom polčase tak aktívne. Potom nám dali druhý gól a prakticky bolo po zápase. Teší ma, že moji zverenci hrali až do konca a mali sme niekoľko šancí. Musím však povedať, že víťazstvo Liptákov bolo úplne zaslúžené a za celú sezónu si postup do Fortuna ligy zaslúžia.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Pišoja, Pavlovič (46. Michlík), Riška, Lacko (66. Kopiš), Varga, Kapusniak (66. Martinček), Loduha, Krčula (77. D. Pilný), Mráz, Rypák (46. Štefanec), tréner Lukáš Kaplan
Zostava MFK Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, Káčerík, Gerát, R. Bartoš, Staš, Kotora, Voško, Laura (87. Mastiš), Andrič (87. Kim), D. Krčík, tréner: Marek Petruš
Ostatné výsledky 29. kola: Košice – Žilina B 1:0, Bardejov – Podbrezová 0:1, Šamorín – Skalica 1:2, Komárno – Banská Bystrica 1:1, Petržalka – Dubnica 1:1, Slovan B – Trebišov 2:1

15. Poprad 27 3 0 24 24:87 3

Program 30. kola: Slavoj Trebišov – MŠK Púchov (22. 5. o 17.00), Poprad – Košice, Dubnica – Slovan B, B. Bystrica – Petržalka, Skalica – Komárno, Podbrezová – Šamorín, Žilina B – Bardejov