144

MŠK Púchov – Petržalka 3:1 (2:0)

Góly: 50. Krčula (pk), 58. Rypák, 67. Vlastný (Schevchuk) – 87. Vondryska
ŽK: Farkaš (Petržalka), rozhodovali Marsal – Železňák, Čajka, bez divákov
V stretnutí tabuľkových susedov chceli Púchovčania odčiniť smoliarsku prehru v Petržalke v jesennej časti, hostia zase prišli pod Lachovec s úmyslom bodovať naplno. Prvý polčas bol vyrovnaný, obe mužstvá si vypracovali niekoľko strelecký príležitostí, no buď boli na mieste obaja gólmani alebo nemali strelci presnú mušku. V závere prvého polčasu prevzali iniciatívu hostia, Pilný v bránke Púchova však loptu za svoj chrbát nepustil. Po bezgólovom polčase Púchovčania na svojho súpera vybehli a už po necelých piatich minútach sa dočkali vedúceho gólu. V strede ihriska sa pekne uvoľnil Michlík, krásnou kolmicou našiel na hranici pokutového územia Krčulu, ktorého v šestnástke zastavil hosťujúci Farkaš nedovolene. Farkaš videl žltú kartu (jedinú v zápase) a sám faulovaný Krčula z penalty chladnokrvne prekonal hosťujúceho gólmana – 1:0. V 58. minúte zahral Michlík rohový kop na bližšiu tyč, Pavlovič loptu hlavou len „pohladkal“, no Rypák ju zblízka zasunul do siete – 2:0. V tejto fáze stretnutia hrali Púchovčania výborne. Napádali súpera hlboko na jeho polovici a podnikali rýchle brejky do otvorenej obrany Petržalky. V 68. minúte viedli Púchovčania už trojgólovým rozdielom. Štefanec preniesol loptu na ľavé krídlo, Krčula zadovkou elegantne posunul Loduhovi, ktorého center chcel brankár Schvechuk vyraziť jednou rukou. Lopte však nechtiac udelil „pingpongovú“ rotáciu a tá po dopade na zem zarotovala do bránky – 3:0. Desať minút pred koncom Pilný zneškodnil tutovku hostí. V 86.minúty podnikli hostia rýchly protiútok a prízemný center z pravej strany zasunul elegantne do domácej siete Vondryska – 3:1. Dve minúty pred koncom mohol výsledok prikrášliť striedajúci Mráz. Ten pozorne sledoval hru, zachytil na hranici pokutového územia hosťujúcu rozohrávku, blafákom si položil brankára, no ceste lopty do prázdnej bránky zabránil sklzom obranca Petržalky. Víťazstvo Púchova je zaslúžené.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Loduha, Pišoja, Pavlovič, Martinček, Varga (83. Lacko), Kapusniak, Michlík, Štefanec (73. Mráz), Krčula (87. Kopiš), Rypák (83. D. Pilný), tréner Lukáš Kaplan
Zostava FC Petržalka: Schevchuk – Mihálek, Farkaš, Filipiak, Mihál (85. Kozlovský), Jedinák (65. Vondryska), Obročník (81. Horvát), Kudlička (65. Gembický), Sliacky (81. Jendrek), Gašparovič, Matallana, tréner Ladislav Pecko
Ostatné výsledky 21. kola:
Liptovský Mikuláš – Slovan Bratislava B 5:2, Podbrezová – Skalica 3:1, Poprad – Dubnica nad Váhom 0:2, Košice – Šamorín 2:1, Žilina – Banská Bystrica 2:3, Bardejov – Trebišov – odložené na 7. 4.

Program 22. kola:
Slovan Bratislava B – MŠK Púchov (27. 3.
o 10.30), Skalica – Žilina, Komárno – Košice, Dubnica nad Váhom – Liptovský Mikuláš, Trebišov – Podbrezová, Šamorín – Bardejov, Banská Bystrica – Poprad

Lukáš Kaplan: S výkonom proti Petržalke som spokojný, tešíme sa na Tehelné pole

Kormidelník Púchovčanov Lukáš Kaplan (na snímke) neskrýval po víťaznom stretnutí s Petržalkou spokojnosť. „Stretnutie sa mi nehodnotí zle, pretože sme vyhrali. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Okrem troch gólov sme si vypracovali aj ďalšie príležitosti, po ktorých mohla skončiť lopta v bránke súpera. Mrzí ma gól do našej siete za stavu 3:0, pretože sme podcenili jednoduchú situáciu. Škoda toho inkasovaného gólu, pokojne to mohlo skončiť 4:0. Tri body sú však vynikajúce, dostali sme sa na tridsaťbodovú hranicu. Som rád aj za celú kabínu, že dnešný zápas sme zvládli,“ povedal bezprostredne po stretnutí Kaplan.
O týždeň v sobotu vycestujú Púchovčania na stretnutie do Bratislavy, kde sa na ikonickom Národnom futbalovom štadióne predstavia proti rezerve Slovana. Dá sa očakávať, že zachraňujúci Slovan Bratislava B nastúpi aj s niekoľkými posilami z áčka, to má totiž na budúci týždeň voľno.
„Uvidím, koľkých áčkarov postavia, ja osobne si myslím, že ich tam bude dosť. Ale jednoducho ideme hrať na Tehelné pole, kde nie každé mužstvo môže hrať. My si to ideme do Bratislavy užiť a pevne verím, že každý chalan odovzdá maximum. Myslím si, že tam môžeme odohrať dobrý zápas a aj uhrať dobrý výsledok,“ zdôraznil tréner.
V zostave Púchova bude chýbať Pišoja, ktorý si bude plniť reprezentačné povinnosti. „Marián nám bude chýbať, ale máme ďalších hráčov, ktorí sú pripravení naskočiť do základnej zostavy a pevne verím, že sa toho so cťou zhostia,“ uzavrel Kaplan.