Púchovčania prišli o body v závere oboch stretnutí

196
V súboji s lídrom tretej ligy sa domácim Púchovčanom len málokedy podarilo dostať za súperových zadákov tak, ako v tomto prípade Gajdošíkovi (v bielom). Foto: Milan Podmaník.

FUTBAL – 3. LIGA MUŽI

Dohrávané 19. kolo:
MŠK Púchov – FK Dubnica 1:2 (1:1)
Líder z Dubnice nad Váhom nastúpil v oblastnom derby v dohrávke 19. kola sebavedome, od úvodného hvizdu rozhodcu boli Dubničania aktívni a nechceli nechať nič na náhodu. Svoju aktivitu pretavili do úvodného gólu už v desiatej minúte, jeho autorom bol Maroš Čurík – 0:1. Futbalistom MŠK Púchov sa podarilo odpovedať prakticky okamžite. Do streleckej listiny sa ale nezapísal žiadny Púchovčan, loptu si po peknom centri zrazil do vlastnej bránky Štefánek – 1:1. Rýchle góly príliš úrovni futbalu nepomohli, skôr naopak. Obe mužstvá začali produkovať iba priemerný futbal, Púchovčania čoskoro zistili, že cez
kompaktnú obranu a zálohu Dubnice to kombinačne nepôjde, a tak to začali skúšať dlhými nakopávanými loptami na Gajdošíka, resp. Liptáka. Dubničania si však dávali na oboch veľký pozor, a tak sa aktívnejší Púchovčania do nebezpečnej koncovky prakticky nedostali. A keďže ani Dubničanom sa dopredu príliš nechcelo, videlo asi 400 divákov nudný medzišestnástkový prvý polčas. V druhom polčase sa úroveň hry predsa len o niečo zvýšila, strelci v oboch mužstvách však nemali presné mušky, prípadne zasahovali včas brankári. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť prišla minútu pred koncom stretnutia pohroma
v podobe víťazného gólu striedajúceho Ľuboša Horeckého – 1:2. A to už hrali Dubničania oslabení o vylúčeného Častulína, ktorý musel predčasne z trávnika po druhej žltej karte. Púchovčanom tak pomedzi prsty utiekol bod, ktorý môže mať v konečnom účtovaní svoju cenu.

Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riška, Gajdošík, Juraj Pilát, Lipták (Valašík), Sibanda, Marman (Kopiš), Vanák (Pilný), Hrnko, Zavadzan, Brezničan, tréner Eduard Pagáč
Zostava FK Dubnica: Digaňa – Častuplín, Čurik (Horecký), Vaško (Václav), Jakúbek, Švec, Štefánek, Suchý, Vujoševi (Pagáč)č, Janco (Buček), Zahranychnyy, tréner Peter Jakuš
Rozhodovali: Valent, Obertová, Krivošík, 400 divákov
Žlté karty: Riška, Kopiš – Častulín, Čurík, Horecký, Beňo
Červená karta: Častulín (Dubnica), po druhej žltej

Ostatné výsledky 19. kola: Šaľa – Bánovce nad Bebravou 2:0, Topoľčany – Galanta 1:3, Lednické Rovne – Nitra B 2:0, Zlaté Moravce/Vráble B – Borčice 0:0, Gabčíkovo – Dunajská Streda B 0:1, Trnava B – Prievidza 4:1, Veľké Ludince – Beluša 2:2

23. kolo:
FKM Nové Zámky – MŠK Púchov 3:2 (2:1)
Vzhľadom na počet zostupujúcich družstiev začína byť pre Púchovčanov každý bodový zisk dôležitý. Na pôde štvrtých Nových Zámkov zanechali Púchovčania sympatický dojem, no opäť bez bodového zisku. Hostia na trávniku favorita pozorne bránili a podnikali rýchle
protiútoky. Po štvrť hodine sa ukázalo, že tento štýl hry Púchovčanom naozaj svedčí a Marman ich poslal prekvapivo do vedenia – 0:1. Už o dve minúty bol však stav opäť vyrovnaný, pokutový kop premenil Ešek – 1:1. Aby toho nebolo málo, tak dve minúty pred koncom prvého polčasu sa domáci ujali vedenia gólom Kuridzeho 2:1. V druhom polčase
začali Púchovčania aktívnejšie, snaha o vsietenie vyrovnávajúceho gólu bola evidentná. V 74. minúte sa ho predsa len dočkali, podobne ako domáci z pokutového kopu. Jeho úspešným exekútorom bol Brezničan – 2:2. Zdalo sa, že Púchovčania si privezú z juhu Slovenska cenný bod. V poslednej minúte však domáci po jednom z posledných útokov strhli víťazstvo na svoju stranu. Nešťastným hrdinom sa stal Brezničan, ktorý si loptu zrazil do vlastnej siete – 3:2.
Zostava MŠK Púchov: Cúcik (P. Pilný) – Riška, Gajdošík (Hrančík), Pilát, Lipták (Kopiš), Sibanda, Marman (D. Pilný), Vanák, Hrnko (Valašík), Zavadza, Brezničan
Rozhodovali: Otiepka, Blaháč, Košecký, 300 divákov
Žlté karty: Lipták, Vanák, Zavadzan, Brezničan (všetci MŠK Púchov)

Ostatné výsledky 23. kola: Lednické Rovne – Nemšová 1:2 (1:1), Detko (pk) – Jambor, Šiko, Šaľa – Borčice 0:1, Nitra B – Bánovce nad Bebravou 5:0, Trnava B – Veľké Ludince 1:0, Galanta – Dunajská Streda B 1:0, Topoľčany – Prievidza 2:1, Gabčíkovo – Dubnica

18. Topoľčany 23 4 0 19 15:67 12

Program 24. kola: MŠK Púchov – Trnava B (22. 4. o 16.00), Nemšová – Topoľčany, Bánovce nad Bebravou – Nové Zámky, Dubnica – Lednické Rovne, Prievidza – Šaľa, Borčice – Galanta, Dunajská Streda B – Nitra B, Veľké Ludince – Zlaté Moravce/Vráble, Beluša – Gabčíkovo.