Púchovčania sa budú môcť pochváliť svojou čarovnou knižnou novinkou

259

Vydavatelia zo stredného Slovenska v spolupráci s miestnymi fotografmi na hornom Považí pripravujú unikátnu čarovnú knihu o Púchove. Jedinečné pohľady na tento región si môžete pozrieť už teraz.

Na knižné pulty onedlho pribudne knižná novinka obsahujúca umelecké zábery od miestnych fotografov. Kniha Čarovný Púchov a okolie má pomôcť podporiť domáci cestovný ruch na Považí.

Práca miestnych umelcov

„Najkrajšie fotografie o svojom vlastnom regióne väčšinou spravia nadšení fotografi, ktorí majú fotografovanie len ako nezištnú vášeň. Veľakrát ale nemajú príležitosť ich ukázať svetu v knižnej podobe. Preto sme sa v našej spoločnosti rozhodli vydať špeciálnu edíciu fotokníh, ktorá bude prezentovať prácu regionálnych miestnych fotografov,“ hovorí Martin Kmeť, redaktor knižnej edície Čarovné Slovensko.

Vydaním obrazovej publikácie chce vydavateľský tím podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu v okrese Púchov, ako ho aj dostať do povedomia zahraničným turistom.

Unikátne fotografie, ktoré nadchnú nielen domácich

Objektívom zachytené Mauzóleum Jozefa Schreibera, kaštieľ v Lednických Rovniach, prírodné scenérie Belušských Vrát, či Slatinskej doliny okúzlia nejedného čitateľa. Podľa slov Martina Kmeťa bude kniha obsahovať viac než sto umeleckých fotografií: „Nebude to len pohľad na samotné mesto Púchov. Vybrané fotografie predstavia čitateľovi aj menej známe, možno pre niekoho nepoznané prírodné skvosty či zaujímavé miesta po kultúrno-historickej stránke. Prostredníctvom nich priblížia jedinečnosť a vysokú pridanú hodnotu tohto okresu na severozápadnom Slovensku“.

Hlavná fotografická časť knihy prevedie čitateľa nepoznanými zákutiami, jedinečnými prírodnými a historickými pamiatkami neobvyklým, a to čarovným spôsobom. Kniha obohatená o epické popisy ukrýva aj druhú informačnú časť. V nej možno nájsť to najzaujímavejšie o samotných obciach okresu, kultúrnych i vzdelávacích inštitúciách či regionálnych podnikoch, ktoré pôsobia v okrese Púchova.

Inšpirácia pre zahraničných turistov

Podľa slov Miroslavy Daranskej, ako spoluautorky knihy a manažérky projektu, bude táto čarovná kniha inšpiráciou nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Pridanou hodnotou čarovnej knihy je anglická mutácia, čo umožňuje predstaviť tento severozápadný región aj zahraničným návštevám. 

„Hlavná časť knihy pozostáva z čarovných fotografií doplnená o zaujímavé popisky. V druhej časti sa venujeme PR článkom, ktoré približujú život v obciach a vytvárajú mozaiku pôsobenia regionálnych podnikov, či rôznych vzdelávacích inštitúcií v okrese Púchov. Vďaka pútavým článkom, informujúcich o možnostiach kultúrneho, rekreačného či športového vyžitia, má čitateľ väčšiu inšpiráciu navštíviť región horného Považia,“ spresňuje Daranská.

Fotopublikácia Čarovný Púchov a okolie bude dostupná v kníhkupectvách ako aj regionálnych informačných centrách.

CBS spol, s.r.o.