Púchovčania v sobotu stratili „vyhratý“ zápas, v nedeľu po skvelom závere vybojovali bronz

230

2.liga muži
O 3. miesto – 3. stretnutie:

MHK Kežmarok – MŠK Púchov 7:5 (1:2, 4:3, 2:0) – stav série 1:2, 15. Zemko (Brňák, Putala), 20. Zúbek (Brňák, Putala), 23. Zemko (Putala, Brňák), 24. Kanaet (Hajský, Hudík), 33. Zemko (Brňák)
Strely: 41/38, presilovky: 7/2 – 11/2, rozhodcovia: Tornay, Smrek, Beniač, Wolf
Púchovčania mohli už v sobotu pod Tatrami definitívne rozhodnúť o bronzovej priečke v tohtoročnej edícii druhej ligy. Stretnutie mali výborne rozohraté, viedli 4:1 i 5:3, napokon však odišli z ľadu so sklonenými hlavami. Chlieb sa lámal v záverečnej dvojminútovke druhej tretiny. Ešte sto sekúnd pred jej koncom viedli Púchovčania dvojgólovým rozdielom (3:5), domáci však gólmi Krmečníka a Bednarčíka vyrovnali na 5:5. V záverečnom dejstve necelých šesť minút pred koncom stretnutia strhol vedenie na stranu domácich Pavlov a pri záverečnej hre Púchova bez brankára spečatil na konečných 7:5 Renčok. Púchovčanom nepomohla ani strelecká forma Zemka, jeho tri góly na víťazstvo nestačili.
Zostava MŠK Púchov: Crkoň – Brňák, Putala, Zúbek, Ladecký, Zemko – Hajas, Hudík, Húska, Hajský, Kanaet – Kvocera, Božik, Urban, Moravanský, Vladimirov, tréner Miroslav Nemček

O 3. miesto – 4. stretnutie:
MHK Kežmarok – MŠK Púchov 3:4 pp (0:0, 1:2, 2:0, 0:1) – stav série 1:3
, 23. Renčok, 50. Lindeman (Hodorovič), 52. Huszárik (Lindeman) – 30. Húska (Hajas), 38. Ladecký (Putala, Zúbek), 60. Brňák (Zúbek), 61. Putala
Strely: 26/38, presilovky: 5/1 – 6/0, rozhodcovia: Jobbágy, Smerek, Pribula, Tomáš, 105 divákov
Od úvodného hvizdu štvrtého stretnutia o tretie miesto sa potvrdzovalo, že proti sebe nastúpili dve vyrovnané mužstvá. Rozpútal sa boj o každý centimeter ľadu. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany, a tak diváci gól nevideli. Obe mužstvá si nič nedarovali, rozhodca už v úvodnej dvadsaťminútovke rozdal šesť dvojminútových trestov. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie domácim, keď v 23. minúte otvoril skóre Renčok – 1:0. Púchovčania dobíjali súperovu bránku, boli strelecky aktívnejší, no vyrovnať sa im podarilo až v polovici tretiny po góle Húsku – 1:1. Púchovčania sa za svoju aktivitu dočkali aj vedúceho gólu, v 38. minúte skóroval Ladecký – 1:2. Ako cez kopirák sa však v záverečnom dejstve opakovala situácia zo sobotného stretnutia. Domáci gólmi Lindemana a Huszárika v priebehu dvoch minút otočili na 3:2. Púchovčania sa však nevzdávali a 55 sekúnd pred koncom vsietil Brňák vyrovnávajúci gól – 3:2. Šťastena sa tentokrát neotočila hokejistom Púchova chrbtom a v predĺžení už po 39 sekundách po individuálnej akcii zabezpečil druholigový bronz po individiuálnej akcii Putala – 3:4.