Púchovčania zdolali nebezpečnú Senicu

240

5. kolo: MŠK Púchov – HC Dukla Senica 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 26. Šedivý (Brňák Kanaet), 28. Minárik (Hrušík, Deneš), 58. Hajský (Hajas), 60. Deneš (Minárik, Mišák)
Strely na bránku: 29/27, presilovky: 4/1 – 3/0, rozhodcovia: Moller, Ševčík, Tichý, 300 divákov

Záhoráci v Púchove potvrdili, že patria k jedným z favoritov na postup do prvej ligy. Púchovčania na kvalitnú hru súpera odpovedali rovnakou kartou, a tak sa v Púchove od úvodného hvizdu hral atraktívny hokej. Obe mužstvá sa sústredili predovšetkým na pozorné bránenie svojej tretiny, a tak diváci v úvodnej tretine gól nevideli. Aj na začiatku druhého dejstva obe mužstvá pozorne bránili. V 26. minúte sa domácim trpezlivosť vyplatila a Šedivý otvoril skóre – 1:0. Keď už o dve minúty neskôr zvýšil Minárik po asistenciách Hrušíka a Deneša na 2:0, zdalo sa, že domáci by mohli zlomiť odpor húževnatého súpera. Ten však necelé tri minúty pred koncom druhej tretiny vsietil vďaka Jašovi kontaktný gól a dráma pokračovala v záverečnom dejstve. Výborné zákroky predvádzal domáci brankár Hrušík, ktorý za svoj chrbát pustil iba jednu z 27 striel Seničanov. O zdanlivo hladkom víťazstve rozhodli Púchovčania až v samotnom závere stretnutia. Necelé tri minúty pred koncom pridal upokojujúci gól Hajský po Hajsovej prihrávke, a cenné víťazstvo Púchovčanov spečatil pol minúty pred koncom stretnutia Deneš – 4:1.

Zostava MŠK Púchov: Hrušík – Brňák, Hajas, Hrušík, Minárik, Zemko – Haluška, Filo, Deneš, Ladecký, Hajský – Mavrin, Lapin, Maniaček, Húska, Kopáč, tréner Rudolf Dráb

Ostatné výsledky 5. kola: Hamuliakovo – Detva 4:2 pp, Delikateso Bratislava – Rimavská Sobota 2:7

Program 6. kola: MŠK Púchov má voľno, Detva – Senica, Rimavská Sobota – Partizánske, Hamuliakovo – Delikateso Bratislava