Púchovčanka Alexandra Ridošková je majsterkou Slovenska v dynamickej streľbe

2158

Šestnásťročná Púchovčanka Alexandra Ridošková sa stala majsterkou Slovenska juniorov v dynamickej streľbe z karabíny kalibru 9 milimetrov. Na slovenskom šampionáte v Čachticiach nielenže dokázala triumfovať v zmiešanej kategórii juniorov i junioriek, ale zvíťazila v disciplíne, ktorá nie je jej hlavnou.

„Keďže strieľam z krátkej guľovej pištole kalibru 9 milimetrov, bola to pre mňa výzva, no povedala som si – prečo to nevyskúšať? Pohyb po stejdži s karabínou je omnoho náročnejší ako s krátkou zbraňou, pretože pri presunoch je potrebné dávať oveľa väčší pozor na dodržanie bezpečnosti pri manipulácii,“ povedala pre Púchovské noviny novopečená slovenská šampiónka.

Ako dodala, jej výhodou bolo, že má skúsenosti zo súťaží s krátkou zbraňou. Po asi dvojtýždňovej intenzívnej tréningovej príprave s karabínou nenašla v Čachticiach premožiteľa, nieto ešte premožiteľku a získala titul majsterky Slovenska pre rok 2022.
Strelecké výkony v tomto roku si nemohli nevšimnúť zostavovatelia reprezentačných družstiev pred blížiaci sa majstrovstvami sveta v dynamickej streľbe, a tak nečudo, že Alexandra má v rukách nomináciu na svetový šampionát.

„Momentálne všetok svoj čas venujem príprave na majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať tento rok v decembri v Thajskom meste Pattaya. Napriek tomu, že mám iba 16 rokov, súťažiť budem v kategórii žien. Budem sa usilovať o dosiahnutie čo najlepšieho výsledku a o čo najlepšiu reprezentáciu. Uvedomujem si, že to bude nesmierne náročné vzhľadom k tomu, že tam bude sústredená celosvetová špička strelkýň I.P.S.C. Budem potrebovať aj určitú dávku šťastia, aby som majstrovstvá vôbec dokončila a nebola z nejakého dôvodu diskvalifikovaná. Svetový šampionát bude prebiehať v obtiažnosti levelu 5 (5 súťažných dní po 6 streleckých situácii) čo je najvyšší možný level – sú to predsa majstrovstvá sveta,“ zdôraznila úspešná strelkyňa.

Ako dodala, poďakovanie za podporu patrí grandpower.eu, kmrarms.com, kompava.sk a ares-gun.sk.

pok, foto: archív A. Ridoškovej