Mladší žiaci vstúpili do sezóny víťazne

77

V mesiacoch apríl – máj ste mohli na stránkach PN sledovať spanilú jazdu našich mladších žiakov “trojkárov” na turnajoch v skupine západ a v následnom celoslovenskom finálovom turnaji v Ružomberku, kde obsadili vo finále Majstrovstiev SR mladších žiakov v 3-kovom volejbale výborné druhé miesto.
Nezaspali na vavrínoch a intenzívne a poctivo pokračovali v príprave aj počas letných prázdnin. V ostatných týždňoch sa už rozbehli základné časti súťaže ročníka 2022/2023, kde sú mladší žiaci v skupinách západ zapojení do viacerých súťaží a tí spomínaní v úvode pokračujú pod trénerským vedením M. Pechu a M. Dvorského hneď v dvoch – v šestkovom s účasťou VO 1970 MŠK Púchov (hráči M. Babčan, H. M. Bersihand, R. Hupka, D. Jančo, F. Klobučník, Z. Kubáň, E. a D. Máčekovci, R. Sulo, M. Svoboda, V. Veteška a D. Ďuriš), VK Nové Mesto nad Váhom a VK Slávia SPU Nitra a vo štvorkovom volejbale s účasťou VO 1970 MŠK Púchov A (hráči R. Hupka, F. Klobučník, Z. Kubáň, E. a D. Máčekovci, V. Veteška) a VO 1970 MŠK Púchov B (hráči Z. Chovanček, D. Jančo, M. Jurči, E. Kudlejová, M. Mušák a M. Svoboda), VK Nové Mesto n/V a HIT Trnava.
V prvom kole „šestkárov“ 23. 10. v Novom Meste n/V domáci VK vyhral oba zápasy nad VK Slávia SPU Nitra zhodne po 3:0. V nedeľu 6. 11. sa naši stretli v druhom kole súťaže doma v dvojzápase s VK Nové Mesto nad Váhom, s ktorým po dobrom tímovom a zodpovednom výkone, aj so slušnou diváckou kulisou, vyhrali oba zápasy v pomere 3:0 (prvý 15, 17, 23, druhý 21, 14, 15) a usadili sa na prvú priečku tabuľky. V treťom kole vycestujú naši na dvojzápas 20. 11. do Nitry.
„Štvorkári“ odštartovali zápasy základnej skupiny západ na prvom turnaji v nedeľu 13.11. na domácej palubovke púchovskej volejbalovej haly. Na druhý turnaj vycestujú naši štvorkári 27.11. do Trnavy.

Pavel Melišík