Púchovčanov po statočnom boji „vylial“ z pohára majster

79

MŠK Púchov – AS Trenčín 0:3 (0:1)
Proti úradujúcemu majstrovi a víťazovi Slovenského pohára začali v treťom kole pohára domáci Púchovčania bez štipky rešpektu. Už po dvoch minútach napriahol k strele Bielik, s jeho projektilom si však hosťujúci brankár Chovan poradil. Trenčania podľa predpokladov držali loptu na svojich kopačkách, no futbalisti MŠK ich do vyložených šancí nepúšťali. Naopak, v 10.minúte vystrelil Gajdošík, jeho strela však mierila vysoko nad bránku Trenčína. Gólom neskončili ani krídelne úniky a následné centre domáceho Vanáka.

Púchovčania kapitulovali až po vyše pol hodine. V 33. minúte sa s domácimi obrancami pohral mladučký Halgoš a z hranice pokutového územia nezadržateľne skóroval – 0:1. Futbalistov MŠk gól naštartoval k ešte vyššej aktivite. Gajdošík nechal za sebou dvoch domácich obrancov, jeho strelou gólman majstra vyrazil opäť pred Gajdošíka, no ten ju poslal mimo bránky. V druhom polčase pokračovala územná prevaha Púchovčanov, šanca Pastorka v 50. minúte zostala po otáľaní len šancou. O päť minút si Gajdošík pýtal pokutový kop za kontakt s hosťujúcim obrancom. Dočkal sa však iba žltej karty za „filmovanie“.

V 62. minúte sa opäť presadili Trenčania, Kalu si nabehol na presný center a hlavou prekonal domáceho brankára – 0:2. Neubehli ani tri minúty a Halgoš krásnou strelou z diaľky vymietol pavučinky v hornom rohu domácej bránky – 0:3. Štvrť hodinu pred koncom sa výborným zákrokom zaskvel Letko v domácej bránke, keď gólovú strelu Lawrenceho vytlačil na rohový kop. Púchovčania favoritovi podľahli rozdielom triedy, no za svoj výkon sa rozhodne hanbiť nemusia. Naopak, pred peknou diváckou kulisou