Púchovčanov po statočnom boji „vylial“ z pohára majster

80

MŠK Púchov – AS Trenčín 0:3 (0:1)
Proti úradujúcemu majstrovi a víťazovi Slovenského pohára začali v treťom kole pohára domáci Púchovčania bez štipky rešpektu. Už po dvoch minútach napriahol k strele Bielik, s jeho projektilom si však hosťujúci brankár Chovan poradil. Trenčania podľa predpokladov držali loptu na svojich kopačkách, no futbalisti MŠK ich do vyložených šancí nepúšťali. Naopak, v 10.minúte vystrelil Gajdošík, jeho strela však mierila vysoko nad bránku Trenčína. Gólom neskončili ani krídelne úniky a následné centre domáceho Vanáka.

Púchovčania kapitulovali až po vyše pol hodine. V 33. minúte sa s domácimi obrancami pohral mladučký Halgoš a z hranice pokutového územia nezadržateľne skóroval – 0:1. Futbalistov MŠk gól naštartoval k ešte vyššej aktivite. Gajdošík nechal za sebou dvoch domácich obrancov, jeho strelou gólman majstra vyrazil opäť pred Gajdošíka, no ten ju poslal mimo bránky. V druhom polčase pokračovala územná prevaha Púchovčanov, šanca Pastorka v 50. minúte zostala po otáľaní len šancou. O päť minút si Gajdošík pýtal pokutový kop za kontakt s hosťujúcim obrancom. Dočkal sa však iba žltej karty za „filmovanie“.

V 62. minúte sa opäť presadili Trenčania, Kalu si nabehol na presný center a hlavou prekonal domáceho brankára – 0:2. Neubehli ani tri minúty a Halgoš krásnou strelou z diaľky vymietol pavučinky v hornom rohu domácej bránky – 0:3. Štvrť hodinu pred koncom sa výborným zákrokom zaskvel Letko v domácej bránke, keď gólovú strelu Lawrenceho vytlačil na rohový kop. Púchovčania favoritovi podľahli rozdielom triedy, no za svoj výkon sa rozhodne hanbiť nemusia. Naopak, pred peknou diváckou kulisou
si vyslúžili potlesk domáceho publika.

Góly: 33. a 65. Halgoš, 62. Kalu.
Rozhodoval Šuniar, ŽK: Marek Gajdošík, Kopiš, Zavadzan, Pastorek – Jančo, Ket, 1320 divákov.
MŠK PÚCHOV: Letko – Riška, Zavadzan (Pilát), Brezničan, Vanák, Kopiš, Paliesek, Gamboš, Bielik, Marek Gajdošík (Luhový), Buček (Pastorek).
AS TRENČÍN: Chovan – Skovajsa, Šulek, Kleščík, Lawrence, Bala (Kvocera), Nwofor, Kalu, Halgoš, Ruben (Ket), Jančo (Mikeš).
-pok-