TIPOS 3. liga muži: Futbalisti MŠK Púchov sa po hladkej výhre udržali v čele

181

MŠK Púchov – Šurany 3:0 (0:0)
Futbalisti MŠK Púchov sa pred domácimi priaznivcami chceli rehabilitovať za prehru s Lednickými Rovňami v derby na domácom trávniku. I keď začali aktívne, dlho si nevedeli poradiť s koncentrovanou obranou Šurian. Naopak, do šancí sa dostávali aj hostia a už v úvode Kopiš v poslednej chvíli zblokoval strelu hosťujúceho Simonidesa. Potom sa k streľbe
dostali aj domáci. Najprv hosťujúceho brankára vyskúšal Bielik a následne gólman Šurian vyrazil aj nebezpečnú strelu Gajdošíka. Keď päť minút pred prestávkou neprekonal
brankára hostí z dobrej šance ani Pastorek, mužstvá šli na prestávku bez gólov. Po obrátke mieril Gajdošík najskôr len do brankára, no v 53. minúte už bola aktivita Púchovčanov
odmenená gólom, keď Gajdošík po peknom prieniku otvoril skóre – 1:0.

V 60. minúte si brankár Šurian poradil s ďalšou Gajdošíkovou strelou a o štyri minúty neskôr po faule na Kopiša nepremenil Brezničan pokutový kop. O ďalšie dve minúty sa však už domáci dočkali – po rohovom kope sa lopta dostala v Luhovému, ktorý hlavou zvýšil na 2:0. V 82. minúte mieril Púchovčan Zavadzan len do žrde, na druhej strane sa zaskvel v domácej bránke Letko po Janákovej strele. Konečnú podobu výsledku dal v záverečnej minúte Mynář – 3:0.

Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Turan, 175 divákov.
MŠK PÚCHOV: Letko – Paliesek, Riška, Brezničan, Kopiš (Mynář), Zavadzan, Luhový, Pilát (Pastorek), Gamboš, Bielik (Rosina), Marek Gajdošík. Tréner J. Vágner