Púchovskí florbalisti vyhrali šiesty zápas v rade

491

Púchovskí florbalisti pokračujú vo víťaznej sérii. V domácom prostredí si poradili aj s nepríjemnou Sereďou a v tabuľke naďalej stíhajú vedúcu Šaľu.

Domáci nastúpili v zaujímavej zostave, kde skúsených hráčov doplnili mladí perspektívni juniori. Začiatok duelu vyšiel Púchovčanom, ktorí sa už po 58 sekundách a góle Jozefa Mrocka ujali vedenia. V 7. minúte zvyšoval na 2:0 Pavel, ktorý za necelých 13 minút ešte v prvej tretine zavŕšil hetrik. Sereď sa nevzdávala, postupne znižovala a v polovici stretnutia dotiahla na 4:3. Púchov opäť odskočil na dva góly vďaka strelecky disponovanému Pavelovi, hostia sa potom ešte raz zmohli na začiatku tretej časti, keď upravovali na 5:4. Od toho momentu však už strieľali góly len púchovskí florbalisti, ktorí rozvlnili sieť ešte štyrikrát a do tabuľky si pripísali dva body za víťazstvo 9:4. Púchov vyhral šiestykrát v rade, na vedúcu Šaľu stráca na druhej priečke tabuľky dva body.

Kapitán tímu Jakub Mrocek bol spokojný s priebehom stretnutia i predĺžením víťaznej série. „Zápas začal výborne, v prvej minúte sme otvorili skóre a v trende sme zotrvali až do konca úvodnej tretiny. Potom sme sa akoby uspokojili, súper znížil a nepríjemne sa doťahoval, v tých chvíľach nás podržal výborne chytajúci brankár. Paradoxne nám pomohol štvrtý inkasovaný gól, útočníci sa začali potom lepšie vracať a vyrážali sme aj do rýchlych protiútokov. Verím, že sa víťazná séria tak skoro neskončí. Chcem poďakovať fanúšikom, ktorí nás skvele povzbudzujú počas celej sezóny,“ zhodnotil púchovský florbalista J. Mrocek.