Púchovskí hasiči na 6. kole SSHL v 60-kách v Kolároviciach

249

V nedeľu 5.8.2018 sa Púchovskí mladí hasiči zúčastnili 6. kola Stredoslovenskej ligy v 60-kách, ktoré prebiehalo v Kolároviciach.

Súťaže sa zúčastnilo 43 pretekárov zo Slovenska. Súťažilo sa v 5 kategóriách, z toho púchovské hasičské deti boli v 4 kategóriách. Po zahájení kola veliteľom súťaže Jozefom Klundom sa pristúpilo k súťaženiu. Ako prvá začínala kategória prípravka, v ktorej sme mali 4 deti. Ako prvá z našich detí začínala Viktória Mišúnová, ktorej sa pokus vydaril a zapísala pekný čas 27,90. Ďalší pokračoval Adam Krajčovič, avšak na kladine stratil rovnováhu a tak pokus nedokončil. Tretí z nášho kolektívu nastúpil Max Chovanček, ktorý odbehol s výborným časom 22,74. Nasledoval posledný náš pretekár v kategórii Zak Chovanček a povzbudený bratovým výsledkom sa mu tiež podaril pekný výsledok (23,89).

Nasledovala kategória mladšie dievčatá, kde Púchov reprezentovala Simonka Sečkárová. Odbehla prvý pokus bez zaváhania a pripísala si čas 17,90 kde mala po prvom kole náskok pred ostatnými pretekármi takmer 2 sekundy. Mladší chlapci išli po dievčatách a v tejto kategórii sme mali zástupcu Alexandra Ridzika. Alexander sa popasoval s prvým pokusom a potvrdil si ho časom 17,42, kde sa priebežne radil na výborné druhé miesto.

V poslednej kategórii starší chlapci sme mali pretekára Tomáša Kuceja. Tomáš bol odhodlaný zabojovať o najlepší výsledok. Žiaľ neudržal rovnováhu na bariére a tak svoj pokus nedokončil.  Nasledovať mali druhé pokusy a naši pretekári pripravený zlepšiť výkon alebo opraviť, len žiaľ preteky prerušil silný dážď. Preteky sa museli ukončiť a vyhodnocovalo sa z výsledkov po prvých pokusoch. Výsledne tak v prípravke odsadil 1. miesto Max Chovanček, 2. miesto Zak Chovanček, 4. miesto Viktória Mišúnová. V mladších dievčatách 1. miesto Simonka Sečkárova. V mladších chlapcoch 2. miesto Alexander Ridzik.

Ing. Michal Koukal