Púchovskí mladí hasiči zabojovali

85

Po náročných dňoch stavania májov na námestí pre verejnosť a dôchodcov púchovskí hasiči zorganizovali detské preteky májové uzlovačky. Túto akciu podporila aj primátorka mesta Púchov Katarína Heneková a to sladkosťami pre všetky deti.

Naši mladí hasiči sa tiež predstavili dňa 13.5.2023 v Martine na 1. kole Stredoslovenskej hasičskej ligy v požiarnom športe a to v behu na 60 m cez prekážky. Nebolo to také jednoduché z dôvodu, že niektorí naši pretekárov mali prípravu na skúšky, aby zvládli prijatie do škôl. Tento rok navyše došlo novými medzinárodnými pravidlami k mnohým zmenám pri vykonávaní disciplíny. Deti mali zo začiatku problémy, ale postupne pod kontrolou trénera si zvykli na zmeny. Nakoľko ostatné deti už mali nejaké preteky za sebou a my sme len začínali. Naše deti sa nechceli zahanbiť a začali bojovať. V družstve sme mali i jednu novú členku, ktorá vo svojej kategórií podala krásny výkon. Nakoniec to všetko dobre dopadlo a všetky naše deti boli veľmi spokojné. Po 60–kách nasledovali preteky v behu na 100m cez prekážky, ale naši poprední pretekári to neabsolvovali z dôvodu netrénovania (kvôli školským povinnostiam), kde tréner nechcel riskovať nejaké zranenia.

Poďakovanie patrí všetkým naším pretekárom za bojovnosť a pekné úspechy v svojich kategóriách. Tomáš Valach získal 1. miesto, Ema Kondrčiková 1. miesto, Simona Sečkárová 2. miesto, Max Chovanček 3. miesto, Matej Valach 3. miesto a Alexander Ridzik 2. miesto.

Fotoreportáž z májových uzlovačiek:

Jozef Ridzik st., DHZM Púchov
Foto: Slavomír Flimmel