Záverečné preteky Juniorského CONTINENTAL Cup Púchov

151

Modelársky klub Púchov organizoval v sobotu záverečné preteky na autodráhe Púchov – Juniorský Continental Cup. Tieto preteky jazdíme v 3 kategóriách. Ako prvou a hlavnou kategóriou sú preteky s vlastnoručne vyrobenými modelmi. Toho roku to boli modely kategórie LeMans – LMP2 v mierke 1:32. 30 detí si vyrobilo autodráhové autíčko, s ktorým potom štartovali v pretekoch. Jazda s takýmto modelom si vyžaduje väčšiu zručnosť a schopnosť ovládať regulovanie otáčok v zákrutách, preto sa deti venujú aj tréningom v modelárskych krúžkoch, ale majú možnosť jazdiť aj vo voľných, piatkových tréningoch, ktoré náš klub organizuje.

Deti, ktoré brali tréningy vážne a venovali sa jazdeniu, sa postupne prepracovali do čela tabuľky. Lákadlom pre deti boli aj výhry, keď víťazi v každej kategórii získajú ako cenu nové autodráhové autíčko od firmy Carrera. Ceny o ktoré deti bojovali, mali vystavené na krúžku vo vitríne a už vopred si vyberali, o čo budú bojovať. Motivácia bola slušná a tak aj súboje počas pretekov boli zaujímavé.

V kategórii GT – ( Gran Turismo) – jazdí sa s autami od firmy Carrera – Tu bola situácia veľmi napínavá, o prvenstvo bojovalo viac pretekárov a výsledky boli nakoniec veľmi tesné. Ako prvý skončil Mikle Patrik, druhá skončila Luhová Alžbeta a tretí bol Kubiš Matúš. Kategória DTM – ( Deutsche Tourenwagen Meisterschaft ) jazdí sa s autami nemeckých značiek od firmy Carrera – tu vyhral s Luhová Alžbeta pred Kubišom Matúšom a Mazákom Matiasom. Posledná kategória LMP-2 sú modely typu Le Mans, ktoré si deti vyrábali sami. Túto s prehľadom vyhrala Luhová Alžbeta, pred Kubišom Matúšom a tretí skončil Rúbala Miroslav.

Hodnotili sme aj celkové výsledky seriálu súhrnom všetkých kategórií a na prvom mieste celkovo skončila Alžbeta Luhová, druhý bol Kubiš Matúš a tretí Mazák Matias. Pretekov sa zúčastnili aj mladí začiatočníci, ktorí boli na takomto podujatí po prvýkrát – napríklad 4 ročný Marko Andel, Rosina Filip, Kubišová Saška. Každý z účastníkov bol ocenený trofejou a v tombole mohol získať hodnotnú cenu. Všetkým výhercom, ako aj účastníkom gratulujeme a tešíme sa na účasť v ďalších pretekoch. Veľká vďaka patrí mestu Púchov za pomoc pri organizácii týchto pretekov, ako aj firme Continental Matador Truck Tires, s.r.o. a Continental Matador Rubber, s.r.o. ktorá zastrešila náš Continental Cup.

Martin Kumičak
Združenie technických športov Púchov
Modelársky klub Púchov