Púchovskí plavci na majstrovstvách v Myjave

146

V sobotu 26.10. 2019 si 30 plavcov z púchovského plaveckého klubu zmeralo sily z plavcami z 18 plaveckých klubov na jesenných majstrovstvách západoslovenskej oblasti, ktoré sa konali na bazéne v Myjave.

Na tieto preteky sme prišli ako najpočetnejšia skupina plavcov vedená trénerským duom Peter Ruman a Peter Bílik, pričom sa zúčastnili preteku aj borci, ktorí nás reprezentovali po prvýkrát. Spolu sme si vyplávali 19 medailových umiestnení a bolo vytvorených 74 nových osobných rekordov. Najúspešnejšími plavcami, čo sa týka pódiových umiestnení, boli: Martin Matušík 2x zlato, Šmigurová Karin 1x zlato a 1x striebro, Ciesarová Simona 1x zlato, Hanták Mário 2x striebro a 2x bronz, Cenigová Adriana 2x striebro, Vetešková Martina 1x striebro a 1x bronz, Turza Matej 1x striebro, Pobežal Richard 2x bronz a Hlúbiková Nina, Jurgová Lucia, Jurgová Ina po 1x bronz.

Vystúpenie a reprezentácia našich pretekárov bola úspešná, teraz nás čaká tvrdá drina na sústredení pred Majstrovstvami SR a potom kontrola formy na 2. kole majstrovstiev kraja, ktoré sa už však uskutoční v domácom prostredí v púchovskom bazéne. To bude jedna z posledných možností zaplávať časy, ktoré plavcom umožnia kvalifikovať sa na vrcholné podujatie – Majstrovstvá Slovenska v plávaní.

Peter Bílik