Púchovskí plavci na pretekoch

228

Úspechy púchovských plavcov na Liptove

V dňoch 7. a 8. mája sa na tradičných plaveckých pretekoch O Pohár Liptova v Liptovskom Mikuláši stretlo 246 plavcov z 27 klubov a 4 štátov Európy (SR, ČR, Ukrajina, Poľsko). Púchovský plavecký klub reprezentovalo 15 plavcov, pričom viacerým z nich sa podarilo dosiahnuť na medailové umiestnenie. Najúspešnejším bol Matej Kucej z 3 prvými miestami a jedným druhým miestom. Zlatú medailu vybojovala  taktiež Klára Labudíková. Druhé miesto vybojovali: Adriana Cenigová, Marek Hanták, Lívia Adamičková  a Klára Labudíková 2x. Bronzovými umiestneniami sa blysli nasledovní plavci:Marek Hanták 3x, Mário Hanták 1x, Adriana Cenigová 2x, Ivana Šmigurová 1x, Tymon Hanták 1x.Tento medzinárodný úspech je dobrým znamením a motiváciou plavcov k blížiacim sa Majstrovstvám SR, na ktoré sa plavci intenzívne pripravujú.

Dve striebra a bronz v Štúrove

V sobotu 21. 5.2022 náš klub reprezentovala na majstrovstvách Západoslovenskej oblasti v plávaní žiakov v Štúrove plavkyňa Klára Labudíková, ktorá v peknom prostredí areálu Vadaš v konkurencii 15 klubov dôstojne a veľmi úspešne prezentovala náš klub. Zverenkyňa trénera Petra Bílika si okrem jednej disciplíny vo všetkých svojich štartoch vytvorila nové osobné rekordy a aj v tom jednom si ho vyrovnala. Zároveň bola úspešná aj medailovo, keď získala dve strieborné pozície za 50 a 100 znak, tretie miesto za 50 motýlik, čo doplnila štvrtým miestom v disciplíne 200 polohové preteky a piatym na 100 motýlik. Klárine časy sú jej predbežnou vstupenkou na kvalifikovanie sa na majstrovstvá Slovenska v plávaní 2022.