Púchovskí volejbalisti opäť majstrami Slovenska

359

V dňoch 8.-9.6 2019 sa uskutočnil finálový turnaj majstrovstiev Slovenskej republiky v kategórií mladší žiaci, kde po základnej časti si zaobstaralo naše družstvo Púchov A miestenku po úspešnej sezóne.

Po žrebe základných skupín sme sa stretli so súpermi VK Mirad PU Prešov, VKP SPU Nitra, OZ Šport Žilina. V prvom hracom dni finálového turnaja majstrovstiev Slovenska sme sa stretli s domácim súperom VK Mirad PU Prešov, kde po tesných koncovkách sme zvládli úspešný štart do turnaja a zvíťazili sme 2:0. Po krátkej prestávke sme nastúpili proti tímu VK SPU Nitra, ktorý bol považovaný za favorita turnaja a po kolektívnom výkone s menej chybami a úspešnými koncovkami sme zvíťazili v pomerne 2:0. Záver prvého hracieho dňa sme ukončili zápasom proti papierovo slabšiemu súperovi OZ Šport Žilina, kde priestor dostali aj hráči z lavičky a vyhrali hladko 2:0, a postúpili sme do semifinále bez prehratého setu a zápasu.

Druhý hrací deň sme odštartovali zápasom proti pre nás známemu družstvu MVK Nové Mesto nad Váhom, kde sme si po suverénnom výkone zabezpečili postup do finálového zápasu. Vo finálovom zápase sme nastúpili proti silnému mužstvu VK Junior 2012 Poprad, kde sme po nezvládnutej koncovke prvého setu prehrávali 1:0. Po povzbudení mužstva a skoncentrovaní výkonu sme vyrovnali stav zápasu na 1:1. Zápas pokračoval v 3 sete do 15 (tie break), kde sme žiaľ nezačali najlepšie a prehrávali sme 11:7. Po timeoute domáceho trénera sa chlapci vzchopili a otočili nepriaznivý stav vo svoj prospech a zvíťazili 15:13 a získali titul majstra Slovenska v kategórií mladší žiaci.

Najlepším hráčom turnaja sa stal náš kapitán Michal Križák. Na záver sa chceme poďakovať trénerom, hráčom, rodičom, vedeniu klubu, vedeniu mesta Púchov  a podporovateľom VO 1970 MŠK Púchov za veľmi úspešnú sezónu, kde sme splnili cieľ a získali titul majstra Slovenskej republiky.

Hráči VO 1970 MŠK Púchov: Michal Križák, Juraj Šedivý, Zachariáš Galánek, Šimon Žiacik, Radoslav Prokop, Peter Kaňka

Tréneri: Martin Dvorský, Matej Pecho.