Púchovský Mikulášsky jarmok bol štedrý aj mrazivý (fotogaléria v článku)

619

13. ročník podujatia slávnostne otvoril primátor mesta Rastislav Henek, ktorý všetkých privítal a poďakoval organizátorom za skvelú prípravu. Decembrové počasie doslova vyšlo na jednotku a na pešiu zónu zasvietili aj slnečné lúče.

Program na pódiu bol štedrý, ako sa na správneho Mikuláša patrí. Vystupovali deti z púchovských materských a základných škôl, Centra voľného času Včielka, či Základnej umeleckej školy. Recitovali mikulášske básničky, vinše a všade navôkol bola cítiť blížiaca sa vianočná atmosféra. V stánkoch sa návštevníci mohli zahriať vareným vínom, medovinou, či ochutnať rôzne rozvoniavajúce dobroty. Ako po minulé roky aj na trinástom ročníku sa v stánku s mestským erbom varil vianočný punč, z ktorého výťažok pôjde na rehabilitácie pre Karolínku Garajovú. Dopoludnie odštartovala folklórna skupina zo Streženíc – Štepnická skala, neskôr sa pridala známa, slovenská kapela Janais. Ozajstným mikulášskym darčekom bolo pre deti vystúpenie dvoch škriatkov Lola a Piškóta na snehu, ktorý mali pripravenú zábavnú, zimnú animáciu. Moment, ktorý robí Mikulášsky jarmok ešte čarovnejším je rozsvietenie živého, vianočného stromčeka, ktorý sa nachvíľu stal centrom pozornosti a pýchou Pešej zóny. Rozsvietil ho primátor mesta so všetkými návštevníkmi jarmoku spoločným odpočítavaním. Pri stromčeku už netrpezlivo čakal na deti Mikuláš v sprievode čertov a anjelov, ktorý im rozdávali sladkosti. Fotografovanie detí s bradatým pánom v červenom dalo poslednú bodku za Mikulášskym jarmokom, ktorý bol aj tento rok plný úžasnej predvianočnej atmosféry.

B. Krchňavá, Foto: Z. Návojová

mikulas_jarmok_pu_23 mikulas_jarmok_pu_22 mikulas_jarmok_pu_21 mikulas_jarmok_pu_20 mikulas_jarmok_pu_19 mikulas_jarmok_pu_18 mikulas_jarmok_pu_17 mikulas_jarmok_pu_16 mikulas_jarmok_pu_15 mikulas_jarmok_pu_14 mikulas_jarmok_pu_13 mikulas_jarmok_pu_12 mikulas_jarmok_pu_11 mikulas_jarmok_pu_10 mikulas_jarmok_pu_9 mikulas_jarmok_pu_8 mikulas_jarmok_pu_7 mikulas_jarmok_pu_6 mikulas_jarmok_pu_5 mikulas_jarmok_pu_4 mikulas_jarmok_pu_3 mikulas_jarmok_pu_2 mikulas_jarmok_pu_1