Radosť a najmä pomoc rozdávajú už 14 rokov

45

Reč je o občianskom združení PARASPORT24, ktoré pravidelne organizuje rôzne spoločenské, kultúrne a športové podujatia na podporu ľudí s hendikepom. Od roku 2015 im v tom každoročne pomáha aj Trenčiansky samosprávny kraj.

Práve preto viedol v poradí 14. ročník cyklistického podujatia PARASPORT24 tour najmä po cestách Trenčianskeho kraja. „Trenčianska župa nám dlhodobo vychádza v ústrety vždy, keď to potrebujeme. Spolupracujeme spolu už 7 rokov, začo som naozaj vďačný,“ uviedol Miroslav Buľovský, predseda o. z. PARASPORT24. „Spojiť cyklistiku a pomoc ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú, bol od Mira Buľovského skvelý nápad. Toto športovo-charitatívne podujatie má vždy skvelú atmosféru a veľmi ma teší, že Trenčianska župa je už dlhé roky jeho súčasťou,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.  

V tomto roku cyklistický pelotón, zložený z hendikepovaných športovcov a  viacerých známych osobností, prešiel 150 kilometrov a sociálne znevýhodneným rodinám pomohol v obciach Košeca a Domaniža a v meste Považská Bystrica.

TSK