56

13. kolo: MŠK Púchov – Petržalka 1:1 (0:0)

Góly: 80. Martinček – 61. Kelemen
ŽK: Lacko – Nagy, rozhodcovia: Micheľ – Weiss, Jánošík, 250 divákov
Na Púchovčanov čakal opäť kvalitný súper, ktorý už od úvodného hvizdu dokazoval, že miesto v hornej polovici tabuľky mu nepatrí náhodou. Už v piatej minúte pohrozili po dlhej nakopnutej lopte, kedy sa v pokutovom území dostal k lopte Hronec, no v poslednej chvíli zachránil brankár Strelčík. Na druhej strane mohli ísť domáci do vedenia o šesť minút neskôr, no Loduhovu hlavičku zastavila pred bránkovou čiarou hosťujúca obrana.
V závere polčasu hlavičkoval po rohovom kope domáci Afolabi, no lopta skončila tesne vedľa bránky. V druhom polčase sa ako prví z gólu tešili hostia, v 61. minúte po rohovom kope domáca obrana nechala trestuhodne voľného Kelemena, ktorý prudkou strelou prekonal Strelčíka – 0:1. Oživenie do domácej hry prinieslo dvojnásobné striedanie v 66. minúte. V 68. minúte mohol vyrovnať Holiš, no jeho výbornú individuálnu akciu skvele zlikvidoval hosťujúci brankár. Štvrť hodinu pred koncom poslal Martinček do pokutového územia pekný center, Mráza vychytal brankár Petržalky a následnú dorážku poslal Loduha nad bránku hostí. O päť minút neskôr už prišla zaslúžená odmena za domácu aktivitu. Patrik Mráz poslal loptu z priameho kopu do pokutového územia a Martinček prízemnou strelou vyrovnal – 1:1. Domáci sa s remízou neuspokojili, už dve minúty po vyrovnávajúcom góle vystrelil Martinček z hranice pokutového územia, s jeho strelou si hosťujúci brankár poradil. Petržalčania potom už kúskovali hru, trikrát striedali, a tak si spod Lachovca odvážajú bod.
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Lacko, Kopičár, Afolabi, Martinček, Kapusniak (66. Ozimý), Holáň (76. Kopiš), Loduha, Ullman (66. D. Pilný), Mráz (89. Krčula), Holiš, tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 13. kola:
Rohožník – Humenné 0:1, Šamorín – Trebišov 2:0, Skalica – Bardejov 2:0, Námestovo- Komárno 0:2, Dubnica nad Váhom – Košice 1:2, Banská Bystrica – Slovan Bratislava B 1:0, Podbrezová – Žilina B 3:0

1. B. Bystrica 13 10 2 1 27:8 32
  2. Humenné 13 9 3 1 17:5 30
  3. Komárno 13 9 2 2 22:10 29
  4. Podbrezová 12 9 0 3 26:12 27
  5. Skalica 11 8 2 1 16:4 26
  6. Košice 12 6 2 4 26:16 20
  7. Petržalka 10 5 2 3 18:9 17
  8. Šamorín 12 5 1 6 22:18 16