Úspechy plaveckých nádejí

157

V sobotu 16. októbra sa na krytom bazéne v Nových Zámkoch uskutočnili tradičné plavecké preteky O Pohár Delfína. Išlo už o 26.ročník, ktorý bol obsadený pretekármi zo 17 plaveckých klubov SR.

PK Matador reprezentovalo 5 športovcov, ktorí sa rozhodne nestratili a získali niekoľko medailových umiestnení. Matej Kucej zvíťazil vo svojej kategórii v disciplínach 50m prsia a 50m znak. Druhé miesto vyplával v disciplíne 100m prsia a 3.miesto na 100m znak. Jeho oddielový kolega Marek Hanták vylovil z novozámockého bazéna 2 strieborné medaile, a to v disciplínach 50m motýlik a 50m prsia. Trojicu medailistov doplnila Ivanka Šmigurová – najmladší člen výpravy, ktorá bola druhá na 50m znak a tretia v závodoch na 50m voľný spôsob a 100m polohové preteky. Zvyšní dvaja reprezentanti nášho klubu Klárka Labudíková a Jakub Šmigura taktiež potešil zlepšením vlastných osobných výkonov. Všetci spomínaní pretekári smerujú svoje úsilie k zimným Majstrovstvám SR, kde budú mať možnosť skonfrontovať svoju výkonnosť s najlepšími plavcami Slovenska. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu -trénerom za ich prípravu – rodičom za ich podporu a želáme im veľa tréningového úsilia a zdravia do zvyšku sezóny.