Remízou v oblastnom derby sa Púchov zachránil v druhej lige

128

FK Dubnica nad Váhom – MŠK Púchov 0:0

ŽK: Pagáč – Holáň, rozhodcovia: Marhefka, Straka, Štofík, 510 divákov

Napriek už istému postupu druhej Banskej Bystrice do najvyššej slovenskej súťaže a rôznym šumom o neprihlásení sa niektorých mužstiev do budúceho ročníka druhej ligy, cestovali Púchovčania na derby s cieľom bodovať naplno a zabezpečiť si v záverečnom kole súťaže vlastnými silami druholigovú príslušnosť aj v budúcej sezóne.

V prvom polčase malo stretnutie iba priemernú úroveň, v prvej polhodine si ani jedno z mužstiev vyloženú gólovú šancu nevypracovalo. Domáci Dubničania boli o čosi aktívnejší, no dostať sa do nebezpečnej situácie im púchovská obrana nedovolila. Púchovčania prišli už v 21.minúte o špílmachra Mráza, ktorý musel po zranení predčasne z ihriska. V 38. minúte mohli ísť do vedenia domáci. Nomilnerov center gólman Púchova Strelčík podbehol, no nabiehajúci útočník Dubnice našťastie loptu nedočiahol a bol z toho len rohový kop. Na druhej strane Kubík potiahol loptu po krídle, vystrelil z veľkého uhla, no Vavruš jeho strelu nohou vyrazil na rohový kop.

Druhý polčas začali aktívnejšie Púchovčania a už po dvoch minútach domáci obranca nešetrne skolil zozadu Pucheľa. S následným prudkým centrom do pokutového územia si domáci zadáci poradili. Najväčšiu šancu na skórovanie mali Púchovčani v 55. minúte. Ullmanova strela z veľkej diaľky pred brankárom Vavrušom zaplachtila, vyrazil ju iba pred seba, no následnú dorážku poslal dobiehajúci Holiš trestuhodne vedľa bránky. O dve minúty prečíslili futbalisti MŠK Púchov domácich zadákov, Pucheľova strela však preletela nad brvnom. Pol hodinu pred koncom spálili tutovku aj domáci, keď krížna strela striedajúceho Cypriana minula o niekoľko centimetrov hosťujúcu bránku. Púchovčania boli v druhom polčase lepším mužstvom, Krčulova aktivita však gól nepriniesla. A keď päť minút pred koncom stretnutia neposúdil po Krčulovej strele hranie domáceho obrancu rukou v pokutovom území ako nedovolené, skončilo sa oblastné derby deľbou bodov. Ako sa neskôr ukázalo, remíza stačila obom mužstvám na záchranu v súťaži. Dubničania skončili na 11., Púchovčania na 12. priečke. Treba si počkať, ako sa vyvinie neprehľadná situácia, napokon je možné, že bude vypadávať iba jedno, prípadne dve mužstvá. Púchov to však rozhodne nebude…

Zostava FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Martinek, Kramár, Babovič, Štefánek, Bilovský, Janco (58. Cyprian), Pagáč, Nomilner, Shliakhov (58. Isaac), Rizie (58. Leval), tréner Peter Jakuš

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Ullman, Majdan (89. Chupáň), Straňák, Mráz (22. Kopiš), Pavlovčík, Michlík, Holáň (89. Pavlovič), Kubík (46. Krčula), Pucheľ, Holiš (66. Hundák), tréner Vladimír Cifranič

Výsledky 30. kola: Žilina B – Šamorín 1:1, Košice – Bardejov 2:2, Slovan B – Podbrezová 1:2, Humenné – Skalica 2:1, Rohožník – B. Bystrica 1:3, Petržalka – Námestovo 6:0, Trebišov – Komárno 0:2

1. Podbrezová 30 24 2 4 86:25 74
  2. B. Bystrica 30 21 6 3 62:24 69
  3. Skalica 30 19 5 6 49:20 62
  4. Komárno 30 17 8 5 51:29 59
  5. Košice 30 17 5 8 73:38 56
  6. Humenné 30 16 8 6 36:30 56
  7. Šamorín 30 13 5 12 47:42 44
  8. Petržalka 30 12 5 13 54:48 41