Šláger jari vyhrali Púchovčania, dotiahli sa bodovo na lídra treťoligovej tabuľky

284

22. kolo TIPOS 3. ligy

Kovo Beluša – MŠK Púchov 0:1 (0:0)

Gól: 58. Krčula, ŽK: Janček (Beluša), rozhodovali: Santa, Krivošík, Fodor, 700 divákov

Šláger, derby i zápas jari – aj také prívlastky niesol treťoligový duel medzi lídrom z Beluše a druhým Púchovom. Po opatrnom začiatku sa pred peknou návštevou na oboch stranách zrodilo niekoľko príležitostí, bolo však poznať, že obe mužstvá chcú v prvom rade neinkasovať. Úvod druhého polčasu priniesol trochu viac oživenia a v 58. minúte Púchovčania jasali po góle Krčulu. Po góle sa Púchovčania stiahli pred svoje pokutové územie a bez väčších problémov zachytávali útoky Belušanov. Tí to skúšali nakopávanými loptami do pokutového územia, Pilný v bránke Púchova však malé vápno ovládal dokonale. Hostia v druhom polčase dokázali zachytávať lopty už za poliacou čiarou a podnikali nebezpečné kontry do otvorenej domácej obrany. Dve – tri sľubné príležitosti však zneškodnil domáci brankár Vangel. V závere nedovolil hosťujúci tréner vygradovanie Belušského tlaku tromi taktickými striedaniami, a tak Púchovčania vyhrali a bodovo sa dotiahli na lídra.

Zostava Beluše: Vangel – Novisedlák, Schiszler (86. Bičan), Jánošík, Janček, Hrenák, Gašpar (79. Bielik), Cisár, Ďuriš (68. Levai), Mišutka, Gorelka, tréner Dušan Kramlík

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Michlík (90. Kvaššay), Krčula (88. Ozimý), Kopiš (59. Tlacháč), Šulek, Pilát, Martinko (90. Haviar), D. Pilný, Vanák, Martinček, tréner Eduard Pagáč

Lednické Rovne – Šaľa 2:2 (1:0)

Góly: 25. Svorada, 90. T. Púček – 60. Meszlényi, 85. Nagy

Rozhodovali: Kukan, Farkaš, Ábel, 350 divákov

Zostava Lednických Rovní: Cúcik – Chmelík, Lipták, Svorada (80. Bartoš), Púček, Červený, Poláček (63. Pišta), Híreš, Buček (62. Ambrož), Golej, tréner Stanislav Detko

Ostatné výsledky 22. kola:

Považská Bystrica – Gabčíkovo 3:0, Nitra B – Kalná nad Hronom 0:1, Veľké Ludince – Zlaté Moravce/Vráble B 0:0, Galanta – Trnava B 0:0, Malženice – Nové Zámky 2:0, Nové Mesto nad Váhom malo voľno

1. Beluša 21 13 4 4 35:16 43
  2. MŠK Púchov 21 12 7 2 35:18 43
  3. Malženice 21 13 0 8 44:21 39
  4. Nitra B 21 12 3 6 39:23 39
  5. Trnava B 20 10 3 7 41:31 33
  6. Šaľa 21 9 5 7 36:25 32
  7. P. Bystrica 21 9 3 9 32:29 30
  8. Kalná 21 9 3 9 19:25 30