Slovenský pohár žiakov a žiačok vo volejbale

114

V dňoch 21.-23. júna sa v Mošovciach konal Slovenský pohár žiakov a žiačok vo volejbale. Naši starší žiaci VO 1970 MŠK Púchov si v priebehu troch dní zmerali sily so súpermi, ktorých poznáme z MSR, napriek tomu však išlo o zaujímavú akciu, keďže sa konala vonku na antuke. Tento fakt určite do veľkej miery ovplyvňoval výkony družstiev, keďže podaktorí hrali na antuke a celkovo vonku po prvý krát.

Hralo sa systémom každý s každým, pričom v druhej fáze hrali v semifinále proti sebe družstvá umiestnené na 1. – 4. a 2. – 3. mieste. Družstvá , ktoré skončili na 5. a 6. mieste hrali o 5. miesto. Našimi súpermi boli družstvá VKM Stará Ľubovňa, Tatran Banská Bystrica, VK Prievidza, VK KDS Košice a VK Mirad PU Prešov.

Nášmu družstvu sa v prvý a druhý hrací deň podarilo v základnej fáze obsadiť prvé miesto, keď porazili všetkých súperov okrem Banskej Bystrice, s ktorou prehralo 2:1, tá však ale zase prehrala s Prešovom 3:0 a skončila predbežne na druhom mieste. V semifinále sme si poradili s Prešovom 3:0 a dostali sa do finále s Banskou Bystricou, ktorá v semifinále porazila Starú Ľubovňu.

Po prvom s prehľadom vyhranom sete však nasledovali dva sety, ktoré sme nezvládli podľa našich predstáv a nakoniec sme aj za pričinenia iných „vonkajších činiteľov“ prehrali 2:1 a obsadili druhé miesto. Keďže šanca na výhru premiérového Slovenského pohára bola veľká, chvíľku trvalo kým opadlo určité sklamanie, potom sme sa však mohli radovať z fantastického úspechu, akým určite druhé miesto je.

Ivan Štefko jr.