Starší žiaci bronzoví na MSR vo volejbale

90

V dňoch 17. – 19. mája 2019 sa vo Svidníku uskutočnili Majstrovstvá SR vo volejbale starších žiakov, kde sa prebojovalo aj naše družstvo VO 1970 MŠK Púchov.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, v skupine „A“ boli okrem nás ešte družstvá VK Prievidza, TJ Slávia Svidník a VKP SPU. V skupine „B“ zase družstvá VKM Stará Ľubovňa, VK Junior 2012 Poprad, ŠVK Tatran Banská Bystrica a VK Spartak Komárno. V prvý hrací deň sme si v úvodnom zápase poradili s družstvom VK Prievidza pomerne hladko 3:0 (11, 15, 20), keď sme mali priestor dokonca na striedanie hráčov nielen za účelom zapojenia aj hráčov z „lavičky“, ale taktiež za účelom menšieho zaťaženia kľúčových hráčov pred večerným stretnutím. Podvečer sme sa stretli s družstvom Svidníka, ktoré neskôr obhájilo titul a získalo ho 7. krát v rade. Už z rozhovorov pred turnajom bolo jasné, že sa nás Svidník bojí a považuje nás za najväčšieho súpera, čo sa odzrkadlilo aj v zápase. Po tuhom boji sme vo vyrovnanom zápase podľahli síce 3:1 (-24, 22, 16, 23), avšak musím povedať, že po nie veľmi vydarenom výkone hlavného rozhodcu. Na „východe“ sa s domácimi vyhráva len naozaj ťažko.

Na druhý deň sme v poslednom turnaji v skupine zdolali povinným víťazstvom družstvo VKP – SPU 3:0 (14, 11, 7) a obsadili tak druhé miesto v skupine za Svidníkom, čo nám ako súpera predurčilo víťaza skupiny „B“, družstvo z Popradu. Podvečer sme v boji o finále (kde sa už prebojoval Svidník po víťazstve nad Banskou Bystricou) podľahli dosť nešťastne vo výbornom zápase družstvu z Popradu 2:3 (18, -13, 22, -16, -12), keď sme v súčte paradoxne dosiahli o 8 bodov viac ako súper. Dovolím si tvrdiť že Popradu vyhrali zápas rodičia – fanúšikovia, ktorí prišli s bubnami a robili výbornú atmosféru. Naše družstvo na strane, kde boli títo fanúšikovia, prehralo všetky tri sety a naopak, na strane opačnej hladko vyhralo. My o takejto podpore môžeme žiaľ iba snívať.

Po obrovskom sklamaní, keď sme sa neprebojovali do finále, kde sme mali v pláne to vrátiť Svidníku aj s úrokom, sme sa museli „oklepať“ a sústrediť sa na zápas o bronz. V tretí hrací deň sme zvíťazili nad družstvom Banskej Bystrice 3:1 (21, -18, 19, 22) a mohli, aj keď s trpkou príchuťou, osláviť doposiaľ najlepšie umiestnenie, keď sme od sezóny 2015/2016, keď sme sa v kategórii starších žiakov prvý krát zúčastnili MSR obsadili 7. miesto, v ďalších sezónach to bolo miesto 5. a minulý rok miesto 4. Každopádne sa teda jedná o úspech a zúročenie niekoľkoročnej snahy, aj keď nás určite mrzí, že sa povestné „športové šťastie“ nepriklonilo na našu stranu a nedoprialo nám odvetu so Svidníkom, keďže sme to boli práve my, kto 7 násobného majstra v tejto kategórii ako jediný naozaj potrápil aj s reálnou šancou ho poraziť.

Ivan Štefko, MŠK