STYLLEX PORSCHE Carrera Cup Púchov

276

Autodráha Púchov

Dňa 15.07.2023 organizoval Modelársky klub Púchov medzinárodné preteky STYLLEX Porsche Carrera Cup. Preteky sa jazdia s modelmi Carrera v merítku 1:32 v kategóriách: Porsche Carrera 911, Porsche Carrera 917 k a Porsche OPEN.

Tieto preteky zastrešila firma STYLLEX, ktorá podporuje našu prácu s mládežou pri zvyšovaní technických zručností.

Ceny do pretekov od firmy PORSCHE zabezpečil náš podporovateľ a kamarát ŠINTAL Andrej, za čo mu patrí veľké poďakovanie. Každý účastník získal darčekový balíček a plagát Porsche. Pretekov sa zúčastnilo 22 pretekárov z českej a slovenskej republiky.

 Juniorov a začiatočníkov sme vyhodnotili samostatne. Skúsenejší juniori, ktorí už majú niečo najazdené, samozrejme jazdili spolu so seniormi a musím povedať že jazdili nádherne a v pohode porazili skúsených a starších pretekárov.

 Bednárik Roman z MK Púchov vyhral kategóriu Porsche 911 ako aj Porsche OPEN, Štancel Alex z MK Púchov získal druhé miesto v kategórii Porsche 911 a tretie miesto v Porsche 917K. Janošek Daniel z MK Zubří, získal druhé miesto v Porsche 917K a štvrté miesto v Porsche OPEN.

Z dievčat jazdila najlepšie Revúca Ivanka, ktorá v kategórii Porsche 911 skončila z 22 pretekárov na štvrtom mieste.

Z mladších juniorov a začiatočníkov výborne jazdil Pobežal Martin, ktorý v kategórii Porsche OPEN porazil aj svojho „trénera“ Matúša Musila.

Druhé preteky tohto seriálu budú koncom prázdnin 26.08.2023. Všetkých Vás srdečne pozývame.

Martin Kumičak
Modelársky klub Púchov
Združenie technických športov Púchov