Veľká cena Púchova 2019

272

V sobotu 5. októbra sa na púchovskej plavárni konali plavecké preteky Veľká cena Púchova 2019. Po otvorení podujatia primátorkou mesta Katarínou Henekovou mladí plavci pretekali v desiatich plaveckých disciplínach a piatich vekových kategóriách, zvlášť chlapci a dievčatá. Z Plaveckého klubu MATADOR Púchov najlepšie obstáli plavkyne: Lea Kmošenová so ziskom piatich zlatých medailí a Lucia Jurgová so Simonou Ciesarovou, ktoré získali po dve zlaté umiestnenia.

Víťazi pretekov po jednotlivých disciplínach:

žiačky 100m voľný spôsob

10 roč. a ml. – Ferenčíková Eliška – PK Azeta
11 – 12 roč. – Jamborková Nikol – Považskobystrický PO
13 – 14 roč. – Slušná Lillian – GPO Svit
15 – 16 roč. – Kmošenová Lea – Matador Púchov
17 roč. a st. – Tomanová Barbora – STU Trnava

žiaci 100m voľný spôsob

10 roč. a ml. – Pekarčík Marián – STU Trnava
11 – 12 roč. – Hazucha Lukáš – PO Spartak Myjava
13 – 14 roč. – Košec Samuel – XBS swimming
15 – 16 roč. – Jablčník František – STU Trnava
17 roč. a st. – Halas Adam – STU Trnava

žiačky 50m znak

10 roč. a ml. – Polomská Sara – STU Trnava
11 – 12 roč. – Szabóová Katarína – PK Pezinok
13 – 14 roč. – Hrnčárová Alexandra – PK TENAX
15 – 16 roč. – Kmošenová Lea – Matador Púchov
17 roč. a st. – Tomanová Barbora – STU Trnava

žiaci 50m znak

10 roč. a ml. – Howorka Tom – DSW1912 Darmstadt
11 – 12 roč. – Vojtko Milan – PK Azeta
13 – 14 roč. – Maršálek Maxim – Vysokoskolsky klub Univerzity
15 – 16 roč. – Folťan Patrik – XBS swimming
17 roč. a st. – Vallo Denis – PK TENAX Žilina 28.04 497

žiačky 100m prsia

10 roč. a ml. – Jurgová Lucia – Matador Púchov
11 – 12 roč. – Strašíková Natália – Považskobystrický PO
13 – 14 roč. – Siebenlist Melissa – DSW1912 Darmstadt
15 – 16 roč. – Mižúrová Jana – PK Martin
17 roč. a st. – Záborská Miroslava – STU Trnava

žiaci 100m prsia

10 roč. a ml. – Pekarčík Marián – STU Trnava
11 – 12 roč. – Fáber Alex – ŠK Piraňa Topolčany
13 – 14 roč. – Košec Samuel – XBS swimming
15 – 16 roč. – Jablčník František – STU Trnava
17 roč. a st. – Fázik Pavol – Vysokoskolsky klub Univerzity

žiačky 50m motýlik

10 roč. a ml. – Chmurová Karin – STU Trnava
11 – 12 roč. – Jašová Nina – Považskobystrický PO
13 – 14 roč. – Slušná Lillian – GPO Svit
15 – 16 roč. – Feketeová Tijana – PK ŠG Nitra
17 roč. a st. – Tomanová Barbora – STU Trnava

žiaci 50m motýlik

10 roč. a ml. – Howorka Tom – DSW1912 Darmstadt
11 – 12 roč. – Vojtko Milan – PK Azeta
13 – 14 roč. – Púček Richard – PK Martin
15 – 16 roč. – Folťan Patrik – XBS swimming
17 roč. a st. – Halas Adam – STU Trnava

žiačky 100m polohové preteky

10 roč. a ml. – Ferenčíková Eliška – PK Azeta
11 – 12 roč. – Szabóová Katarína – PK Pezinok
13 – 14 roč. – Černá Lucia – Považskobystrický PO
15 – 16 roč. – Kmošenová Lea – Matador Púchov
17 roč. a st. – Záborská Miroslava – STU Trnava

žiaci 100m polohové preteky

10 roč. a ml. – Howorka Tom – DSW1912 Darmstadt
11 – 12 roč. – Vojtko Milan – PK Azeta
13 – 14 roč. – Košec Samuel – XBS swimming
15 – 16 roč. – Jablčník František – STU Trnava
17 roč. a st. – Halas Adam – STU Trnava

1mix, 4 x 50m voľný spôsob Open – STU Trnava

žiačky 50m voľný spôsob

10 roč. a ml. – Chmurová Karin – STU Trnava
11 – 12 roč. – Jamborková Nikol – Považskobystrický PO
13 – 14 roč. – Slušná Lillian – GPO Svit
15 – 16 roč. – Kmošenová Lea – Matador Púchov
17 roč. a st. – Michaličková Zuzana – Nereus Žilina

žiaci 50m voľný spôsob

10 roč. a ml. – Howorka Tom – DSW1912 Darmstadt
11 – 12 roč. – Hazucha Lukáš – PO Spartak Myjava
13 – 14 roč. – Masár Sebastián – Trenčiansky PO
15 – 16 roč. – Folťan Patrik – XBS swimming
17 roč. a st. – Halas Adam – STU Trnava

žiačky 200m polohové preteky

10 roč. a ml. – Nagyová Sofia – PK Azeta
11 – 12 roč. – Szabóová Katarína – PK Pezinok
13 – 14 roč. – Černá Lucia – Považskobystrický PO
15 – 16 roč. – Mižúrová Jana – PK Martin
17 roč. a st. – Záborská Miroslava – STU Trnava

žiaci 200m polohové preteky

10 roč. a ml. – Szász Áron – DST Štúrovo
11 – 12 roč. – Vojtko Milan – PK Azeta
13 – 14 roč. – Košec Samuel – XBS swimming
15 – 16 roč. – Jablčník František – STU Trnava
17 roč. a st. – Kalník Lukáš – ŠG Trenčín

žiačky 50m prsia

10 roč. a ml. – Jurgová Lucia – Matador Púchov
11 – 12 roč. – Ciesarová Simona – Matador Púchov
13 – 14 roč. – Siebenlist Melissa – DSW1912 Darmstadt
15 – 16 roč. – Matúšová Ema – STU Trnava
17 roč. a st. – Záborská Miroslava – STU Trnava
 

žiaci 50m prsia

10 roč. a ml. – Pekarčík Marián – STU Trnava
11 – 12 roč. – Fáber Alex – ŠK Piraňa Topolčany
13 – 14 roč. – Miškuf Martin Eduard – PK Martin
15 – 16 roč. – Kudla Patrik – STU Trnava
17 roč. a st. – Kalník Lukáš – ŠG Trenčín

žiačky 100m motýlik

10 roč. a ml. – Ferenčíková Eliška – PK Azeta
11 – 12 roč. – Ciesarová Simona – Matador Púchov
13 – 14 roč. – Chromiaková Lea – ŠPK Kúpele Piešťany
15 – 16 roč. – Ďurišová Ela – Považskobystrický PO
17 roč. a st. – Benková Nina – ŠG Trenčín

žiaci 100m motýlik

10 roč. a ml. – Lenhart Peter – Plavecký klub Handlová
11 – 12 roč. – Vojtko Milan – PK Azeta
13 – 14 roč. – Buček Boris – Považskobystrický PO
15 – 16 roč. – Jablčník František – STU Trnava
17 roč. a st. – Halas Adam – STU Trnava

žiačky 100m znak

10 roč. a ml. – Polomská Sara – STU Trnava
11 – 12 roč. – Jašová Nina – Považskobystrický PO
13 – 14 roč. – Buková Rebeka – ŠPK Kúpele Piešťany
15 – 16 roč. – Kmošenová Lea – Matador Púchov
17 roč. a st. – Tomanová Barbora – STU Trnava

žiaci 100m znak

10 roč. a ml. – Valušek Adam – PK Azeta
11 – 12 roč. – Vojtko Milan – PK Azeta
13 – 14 roč. – Košec Samuel – XBS swimming
15 – 16 roč. – Folťan Patrik – XBS swimming
17 roč. a st. – Kalník Lukáš – ŠG Trenčín

Zdroj: Plavecký klub MATADOR Púchov, foto: Slavomír Flimmel.