Úspešní siloví trojbojári AMONREI na jarných súťažiach 2022

94

Veľmi úspešnú jarnú sezónu 2022 majú za sebou siloví trojbojári športového klubu AMONREI PÚCHOV. Svedčia o tom výsledky z majstrovských súťaží. Klub reprezentovali Galková, Trnka, Sůra.

Vždy spoľahlivý Ronald Sůra je ďalší z trojice úspešných silových trojbojárov. Výborne si počínal na otvorených M-SR v tlaku na lavičke EQUIP (Partizánske 16.4.2022). Vo svojej vekovej a váhovej kategórií do 83 kg vybojoval titul „Majster Slovenska. Po úvodnom pokuse o hmotnosti 125 kg sme si stanovili cieľ prekonať národný rekord 140 kg, ktorého je aktuálne držiteľom. V druhom pokuse s ľahkosťou vytlačil 132,5 kg. Na tretí pokus sme nahlásili 140,5 kg. Pokus bol neúspešný. Naďalej tak ostáva držiteľom národného rekordu 140 kg.

O týždeň neskôr na M-SR v klasickom tlaku na lavičke RAW (Bánovce nad Bebravou 23.4.2022) si počínal ešte úspešnejšie. Takticky súťažil o kategóriu vyššie do 93 kg. Hneď prvým pokusom 122,5 kg utvoril nový národný rekord (doterajší prekonal o 12,5 kg). V poslednom treťom pokuse navýšil jeho hodnotu až na 130 kg. Rony ziskom ďalšieho majstrovského titulu potvrdil spoľahlivosť a stabilitu športovej formy. Okrem toho v open kategórií bez rozdielu váhy pretekára a v prepočte na GL body (pomer hmotnosti k výkonu) obsadil v kategórií M3 výborné 2. miesto. Je schopný stále prekonávať a tvoriť nové národné rekordy. Gratulujeme!

Vytvorenie nových národných rekordov (Trnka, Sůra) je skvelou vizitkou silových trojbojárov AMONREI PÚCHOV v jarnej sezóne 2022. Vedenie AMONREI PÚCHOV vyslovuje Ronymu poďakovanie za športové výkony a vzornú reprezentáciu klubu za 9 rokov jeho úspešnej športovej kariéry.

Marián Prekop