Turnaj o Pohár primátora mesta Púchov vo volejbale žien

256
  1. ročník, 23. 9. 2017, STC Aréna Púchov

Zápolenie sa uskutočnilo za účasti siedmich prvoligových družstiev zo Slovenska, ôsme družstvo, TJ Ostrava, sa pre zdravotné problémy viacerých hráčok nezúčastnilo. Družstvá boli rozdelené na dve skupiny: trojčlennú A-skupinu, kde sa hralo na tri hrané sety a štvorčlennú B-skupinu, kde sa hralo na dva sety. Všetky družstvá v skupine postupne odohrali stretnutia každý s každým, všetky družstvá tak mali v základných skupinách za sebou dovedna šesť setov.

Prvé dve družstvá zo základných skupín postúpili do semifinále, ostatné družstvá hrali o umiestnenie v skupine o 5. až 7. miesto. Domáce družstvo začalo prvý zápas proti Obchodnej akadémii z Považskej Bystrice dobre, prvý set vyhralo 25:21, ale v druhom sete urobilo veľa chýb – preto Považská Bystrica vyhrala 14:25, tretí set bol vyrovnaný v celom priebehu, šťastnú koncovku zvládli hosťky 24:26. Púchovčanky však zabojovali v zápase proti VK Nové Mesto n./V. a výhrou 2:1 si zabezpečili postup do semifinále, kde ich čakal víťaz B-skupiny Senica. Prvý set mali v réžii Záhoráčky, získali ho 25:18, druhý set však mali raketový nástup domáce. 8-bodovou šnúrou na samom začiatku druhého setu odskočili súperkám, v priebehu setu náskok ešte zväčšili a tak druhý set vyhrali Púchovčanky 25:14. Tretí set, tiebrak do 15 bodov, bol vyrovnaný, obe družstvá hrali dobre, bez zbytočných chýb. Rozhodovalo sa až v koncovke, ktorú zvládli domáce 15:13 a postúpili do finále. V druhom semifinále nastúpil víťaz A-skupiny Považská Bystrica proti Dinamu Bratislava, ktoré obsadilo v B-skupine 2. miesto vďaka lepšiemu pomeru lôpt, iba o 8 stotín pred tretím Brusnom. Opäť sa rozhodovalo v tiebreaku, koncovku vyhrali Bratislavčanky 16:14.

Zápas o 3. miesto sa stal po výhre 2:0 korisťou Senice. Diváci sa tak dočkali finále Púchov – Bratislava. V prvom sete vychádzalo podanie a dobrá obrana hosťkám (16:25 pre Bratislavu), druhý set to bolo naopak, 25:20 vyhral Púchov a finálový zápas tak vygradoval do tiebreaku. Výborný volejbal predviedli obe družstvá, koncovku si postrážili hosťky a vyhrali 11:15.

Za najlepšie hráčky turnaja boli vyhlásené: Janka Nosková zo Senice, Katarína Kalužajová z Bratislavy a Katka Kováčiková z Púchova.

Domáce hráčky 1. VK Púchov čaká od 7. októbra účasť v 1. lige žien v skupine Východ, kedy v prvom kole privítajú na domácej palubovke v telocvični Gymnázia Púchov o 11:00 hod. volejbalistky z Rimavskej Soboty.

Družstvo žien 1. VK Púchov prešlo v porovnaní s minulou sezónou veľkou zmenou: odišlo až sedem hráčok, naopak prišli tri hráčky z juniorského družstva a do Púchova prestúpili štyri hráčky z Považskej Bystrice. Družstvo sa tak formuje takmer od nuly. Turnaj o Pohár primátora mesta Púchov bol dobrou prípravou na ligu, a tiež ukázal, že s Púchovom v 1. lige žien musia súperi počítať.

Zostava 1. VK Púchov: Kováčiková Katka (kap.), Glóriková, Gašpárková M., Gardianová, Kapráliková, Pišojová, libero Gašpárková P., striedali Gabrišová, Michalcová, Kováčiková Kristína, tréneri: Suchánek, Pazdernatý.