Turnaj o Pohár primátorky mesta Púchov vo volejbale junioriek

589

V sobotu 18.9.2021 sa uskutočnil v STC aréne v Púchove už 24.ročník tradičného Turnaja o Pohár primátorky mesta Púchov vo volejbale junioriek.

Deväť družstiev z celého Slovenska bolo rozdelených do dvoch skupín. V skupine A domáci Púchov nastúpil najskôr proti Piešťanom, Kežmarku a nakoniec proti Slávii UK Bratislava „A“. V prvom zápase Púchovčanky hrali vyrovnane 1:1, v ďalších dvoch však urobili príliš veľa chýb, najmä na príjme podania a tak sa z výhry 0:2 tešili súperky. Púchov tak z 3.miesta v základnej skupine postúpil do skupiny o 5. až 9. miesto. Hráčky zvýšili nasadenie a povzbudzované skupinkou verných fanúšikov odohrali 3 zápasy s vyrovnanou bilanciou: remizovali so Skalicou 1:1, prehrali s Popradom 0:2, ale s turnajom sa rozlúčili víťazstvom 2:0 nad tímom IMA Bratislava. So skóre setov 4:4 obsadili konečné 7.miesto. Naše družstvo ukázalo bojovnosť, zlepšovalo sa postupne a  celkový herný prejav dáva pozitívny výhľad do budúcnosti.

Z B-skupiny, UKF Nitra, Slávia UK Bratislava „B“, Skalica, IMA Bratislava a Poprad, postúpili do semifinále prvé dve uvedené družstvá, pričom Slávii „B“ stačil na postup pri rovnosti setov rozdiel v pomere lôpt necelých 7 tisícin (0.0066) voči Skalici. Pri pomere 180:166 chýbali Skalici na postup len 2 plusové body. V semifinále nastúpili proti sebe Slávia A a Slávia B – 2:0(21,16) a Nitra proti Kežmarku – 2:0(20,21). Zápas o 3. miesto zvládla lepšie Slávia B, porazila Kežmarok 2:0 (18,22).

Vo finále nastúpili proti sebe dovtedy neporazené družstvá Slávia A a UKF Nitra. Prvý set bol veľmi vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení o 1-2 body. Dramatickú koncovku zvládla Nitra, keď odvrátila 2 setbaly Slávie a využila svoj druhý na 28:26. Druhý set bol vyrovnaný len do stavu 10:8, potom Nitra odskočila na 15:10, neskôr až na 23:14. Po sete 25:16 vybuchol na palubovke nitriansky gejzír radosti. Finále prinieslo divákom pekný zážitok s veľmi kvalitným juniorským volejbalom, videli sme pestrú a rýchlu hru stredom siete, veľa obetavých zákrokov v poli a maximálne nasadenie oboch tímov.

Konečné poradie turnaja: 1. UKF Nitra, 2. Slávia UK Bratislava „A“, 3. Slávia UK Bratislava „B“, 4.KV MŠK Oktan Kežmarok, 5. VK Skalica, 6. VK Junior 2012 Poprad, 7.  1.VK Púchov, 8. VKM Piešťany, 9. VK ZK IMA Bratislava.

Vyhlásené boli aj najlepšie hráčky družstiev:  Dagmar Jančová / Skalica, Michaela Slivová / IMA Bratislava, Janka Neupaverová / Poprad, Viktória Kubisová / Kežmarok, Vanda Valachová / Púchov, Nina Bérešová / Slávia UK „A“, Karolína Bahnová / Slávia UK „B“, Viktória Königová / Nitra, Alexandra Vietorisová.

Rozhodovali: Milan Pivarček, Jaromír Štěpánek, Branislav Klučka, Július Vavrek

Zostava 1.VK Púchov: Natália Zugová (kap.), Vanda Valachová, Diana Kročilová, Zoja Červená, Ema Malová, Eliška Ďuďáková, Viktória Valachová (libero), striedali: Nina Panáčková, Katarína Bartalosová, Mária Dubinová a Kristína Sedláčková, tréner Miroslav Klučka.