Tvorivé prázdniny v múzeu

94

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici usporiadalo v dňoch 27.-28.2.2023 podujatie Tvorivé prázdniny určené pre prázdninujúce deti v našom kraji.

Pracovníci múzea ponúkli deťom pestrú paletu kreatívnych činností – prácu s drevom, papierom, vlnou, drôtom, kamienkami, textilom a ďalšími prírodnými materiálmi.

Pre menšie deti boli určené maľovanky s motívmi prebúdzajúcej sa prírody a zvieratiek. Svoje maliarske schopnosti mohli využiť aj pri maľovaní na kamienky a ľanové vrecko. Zložitejšou aktivitou bola výroba papierovej kvetiny, imitáciu kŕmidla s dreveným rámom či aplikácia servítkovej techniky na sklený pohár. Dievčatá i chlapcov zaujala aj práca s vlnou, pomocou ktorej si vyskúšali vypletanie a základy tkania. Náročnejšou aktivitou bolo vypletanie drôtených šablón pomocou tenkých drôtikov a korálikov a taktiež výroba ozdobného konárika s drevenými zvieratkami.

Prázdninujúce deti sa s nadšením ponorili do pripravených aktivít, vďaka ktorým si precvičili jemnú motoriku, pozornosť, sústredenie a v kolektíve i sociálne kompetencie.

Podujatia Tvorivé prázdniny sa v priestoroch vlastivedného múzea zúčastnilo 76 osôb, z toho 51 detí. Materiál na tvorivé dielničky bol zakúpený z prostriedkov Trenčianskeho samosprávneho kraja a Ministerstva kultúry SR.

Petronela Rágulová, foto: Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici