Ukončenie sezóny kategórie U9 a turnaj O pohár priateľstva

602

Pri príležitosti Medzinárodného dňa priateľstva usporiadalo Združenie Rodičova Priateľov Šfutbalu futbalový turnaj o POHÁR PRIATEĽSTVA, ktorý sa uskutočnil 30.júna 2023 na ihrisku v miestnej časti Hoštiná.

Turnaj odohrali dve mužstvá tvorené z detí kategórie U9 (MŠK Púchov tím 1 a MŠK Púchov tím 2), ďalšie dve mužstvá tvorili rodičia detí (Tím rodičov 1 a Tím rodičov 2) a posledným účastníkom turnaja bol Tím tréneri.

Družstvá detí vyhrávali jeden zápas za druhým a očakávalo sa jednoznačné víťazstvo aj nad Tímom trénerov. Tím trénerov bol do posledných sekúnd zahalený rúškom tajomstva. Súperi špekulovali nad ich zostavou až nakoniec nastúpili v zostave, ktorú nikto nečakal. Naši tréneri prišli s posilami, ktoré tvorili občania miestnej časti Hoštiná, chlapci z MŠK Senec a aj z ŠK LR Crystal Lednické Rovne. Táto zostava bola silným súperom pre tímy detí a obidva zápasy Tím tréneri vyhral. Keďže týmto porušili základné pravidlo turnaja, že vyhrať môžu len deti, boli diskvalifikovaní.

Víťazmi turnaja O pohár priateľstva sa stali naše deti, ktoré v sezóne 2022/23 bojovali za kategóriu U9 v zložení: Simon Cíbik, Juraj Duháček, Matej Gajdošík, Šimon Ganát, Martin Hamšík, Patrik Hedlík, Samuel Horemuž, Michal Kalma, Tobias Láni, Laura Lukajková, Ján Pobežal, Daniel Pobežal, Renée Verona Pobežalová, Dominik Rác, Marián Rosina, Lukáš Satina, Vanessa Sedláčková, Sebastián Surovčák, Marek Tomana, Tomáš Vrábel a ich tréneri Michal Vanák, Jakub Machala a Marek Tomana.

Ceny pre víťazov turnaja odovzdali tréneri. Taktiež deti odovzdali malé pozornosti svojim trénerom a zároveň im poďakovali za ich trpezlivosť a skúsenosti, ktoré im odovzdávali počas celej sezóny. Trénerom odovzdala ceny aj Katka (blondínka vpravo) od rodinnej farmičky Nový Sad. Keďže turnaj prebiehal počas Medzinárodného dňa priateľstva obdarovaní boli všetci. Už pri príchode každý z účastníkov dostal malú pozornosť s logom MŠK Púchov, aby aj mimo sezóny vedeli za koho kopú.

Počas celej akcie bolo zabezpečené občerstvenie pre deti aj dospelých a do zotmenia sa sedelo pri ohníku pri tanci a speve športových piesní. Chceme sa poďakovať rodičom, za aktívnu účasť pri príprave turnaja, trénerom Michalovi Vanákovi, Jakubovi Machalovi a Marekovi Tomanovi za prácu počas celej sezóny s našimi deťmi. Poďakovanie patrí aj občanom miestnej časti Hoštiná, ktorí nechcú byť menovaní, za bezplatné zrepasovanie futbalových brán a prípravu ihriska na turnaj. Prajeme všetkým príjemné dovolenkové obdobie a vidíme sa na začiatku novej sezóny v kategórii U10.

Združenie Rodičova Priateľov Šfutbalu