ZŠ Gorazdova: Už sme smelí prváci!

282

V tomto čase máme úspešne za sebou niekoľko týždňov školského roka. Privykanie na nové povinnosti bolo občas aj ťažké, ale toľko vecí sa nám v škole páči!

Spoznali sme svoje pani učiteľky, našli sme si v triede obľúbené miesto a zoznámili sa s novými spolužiakmi. Tešíme sa na každú jednu hodinu, na nové a zaujímavé vecí, ktoré sa dozvieme.

Najväčšiu radosť máme z poznávania nových písmeniek, dokonca už píšeme atramentovým perom. Šlabikár aj s Mimom sú naši najväčší kamoši. So zatajeným dychom počúvame rozprávky a básničky o písmenkách a snažíme sa všetky si zapamätať. Počítanie na matematike zvládame hravo a interaktívna tabuľa je tiež super.

Naše pani učiteľky nám už ukázali skoro všetky miestnosti v škole. Najviac sa nám páčilo u pani riaditeľky, ale krásne sú aj všetky herne, počítačové učebne a telocvične.

V tomto čase máme v škole výstavku Plody jesene. Na chodbách nás ráno vítajú tekvičkoví svetlonosi, gaštanové postavičky, zeleninové zvieratká a ovocné košíky.

Keď je pekné počasie, trávime niektoré hodiny aj v srdci našej školy – v átriu. Pani učiteľky hovoria, že je to oáza oddychu. Nám sa toto miesto veľmi pozdáva, veď vždy si vyberieme z množstva zaujímavých činností, ktoré nám ponúka. Hrávame sa veľké Človeče, nehnevaj sa, skáčeme po farebných hadoch, cupkáme po pocitovom chodníčku, obdivujeme obrovskú maketu našej školy, oddychujeme na super sedačkách…

Na dnešný deň, 14.október, budeme ešte dlho spomínať.

V tento slávnostný deň sme mali dôležitú udalosť – imatrikuláciu prvákov. Veľké deviatačky pre nás pripravili úlohy, ktoré sme úspešne zvládli. Troška sme sa zapotili pri zaväzovaní šnúrok, triafaní krúžkov na cieľ, ale triedenie odpadkov do správnych nádob nám išlo výborne. Predviedli sme sa pri recitovaní básničiek, tie nás veľmi bavia.

S iskričkami v očkách sme opakovali po pani učiteľke prvácky sľub. Sľúbili sme, že budeme dávať na hodinách pozor, riadne sa pripravíme na vyučovanie, vždy zjeme celú desiatu, písmenká budeme písať perom a aj správnym smerom, dodržíme slušné správanie a budeme spolu všetci kamaráti.

Prisahali sme na svoju prvácku česť.

Boli sme takí šťastní a hrdí, keď nás pani zástupkyňa pasovala obrovskou ceruzkou za rytierov žiackeho cechu. Deviatačky nás ozdobili krásnymi čiapkami, darovali nám imatrikulačnú listinu, odznak Gorazďáčik a sladkú odmenu. To ešte nie je všetko. Každý prvák odtlačil svoju dlaň a s pani vychovávateľkami sme vytvorili spoločný strom, ktorý nám bude v triede pripomínať tento slávnostný okamžik.

Na záver sme zaspievali prvácku hymnu My sme smelí prváci, dnes už naozaj hrdo a smelo.

Tak nám držte palce, aby sa nám každý deň dobre darilo.

Prváci z Gorazdovky