Úspechy púchovských žiakov v stolnotenisových súťažiach

489

Žiaci ZŠ Mládežnícka vyhrali regionálne kolo a postúpili na kraj

Vo štvrtok 23. novembra sa v Považskej Bystrici konalo regionálne kolo v žiackom stolnom tenise. Chlapci ZŠ Mládežnícka prepísali históriu – vyhrali regionálne kolo a postúpili do krajského kola, ktoré sa koná 28. novembra vo Veľkých Uherciach.

Výsledky regionálneho kola ZŠ Pov. Bystrica Stred:
Účastníci – ZŠ Mládežnícka (okres Púchov), ZŠ Domaniža (okres Pov. Bystrica), ZŠ Nová Dubnica (okres Ilava).

Priebeh turnaja: Mládežnícka – Domaniža 3:4, Domaniža – Nová Dubnica 4:3, Mládežnícka – Nová Dubnica 4:3. Rozhodli víťazné sety.

Za ZŠ Mládežnícka hrali žiaci (najmladší tím): Samuel Juriga, Richard Miko, Michal Kutlík, Jakub Chovanec, tréner Miroslav Bučko.

Dva úspechy žiačok Cirkevnej základnej školy sv. Margity

Na základnej škole Slovanská sa 10.novembra uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise družstiev dievčat základných škôl. Cirkevnú základnú školu sv. Margity reprezentovali Kristína Lichvárová z 9.A, Tamara Chovancová z 9.A, Kristína Paliesková z 8.A a Anna Mária Špačková zo 7.A. Žiačky sa umiestnili na 1. mieste. Porazili ZŠ Beluša, ZŠ Lednické Rovne a ZŠ Slovanská. Dievčatá postúpili do regionálneho kola, ktoré sa uskutočnilo 23. novembra v Považskej Bystrici. Žiačky zdolali ZŠ Stred Považská Bystrica, ale nepodarilo sa im vyhrať nad ZŠ Bolešov, a tak získali 2. miesto. Za tento pekný úspech im srdečne gratulujeme.