Úspešný vstup volejbalistov MŠK Púchov do novej sezóny

173

Dňa 14. októbra sa v Trenčíne uskutočnilo prvé kolo ligy starších žiakov vo volejbale, kde sa naši chlapci stretli s domácim COP Trenčín a VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré sa na túto sezónu spojilo s Myjavou. Našim cieľom v tejto sezóne 2017/2018 bude opäť postúpiť na MSR a samozrejme, dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie a s týmto cieľom sme išli do zápasov prvého kola.

V prvom zápase domáce COP Trenčín nevedelo nájsť spôsob ako sa vyrovnať s našim výborným servisom, ktorým sme im už v prvom sete „uštedrili“ niekoľko bodov priamo z podania a prvý set sme vyhrali hladko 25:8. V druhom sete došlo k striedaniam, keďže po odchode hráčov do družstva kadetov pribudli v družstve starších žiakov noví hráči. Postupne sa vymenilo 5 zo 6 hráčov na ihrisku, čo sa prejavilo aj na vyrovnanejšom priebehu druhého setu, ktorý sme však opäť zvládli lepšie a zvíťazili 25:17. V treťom sete bol priebeh podobný ako v predošlom, chlapci lepšie zvládli všetky činnosti a zvíťazili 25:14 a na sety 3:0

VO 1970 MŠK Púchov – COP Trenčín 3:0 (8, 17, 14)

Zostava: Turčáni, Pišoja O., Pišoja P., Cíbik, Kvasnica, Gabko (Janoško, Maslák, Drga, Mušák)

V našom druhom zápase sme proti silnému súperovi z Nového Mesta nad Váhom, s ktorým sme na prípravnom turnaji v Nitre prehrali obidva zápasy, nastúpili s určitým rešpektom. Jednak to bolo aj prehrou na turnaji, ale aj evidentnou výškovou prevahou súpera. Po výbornom výkone sme však v prvom sete zvíťazili 25:20, keď sme zvládli získať dôležité lopty v náš prospech. V druhom sete v družstve súpera, ktorý očakával výhru, zavládla nervozita, ktoré sa prejavila aj na priebehu setu. Súper viac chyboval a naši hráči bojovným výkonom zvíťazili s prehľadom 25:15. V treťom sete sa sily vyrovnali, chvíľkami to vyzerali na ďalší set, avšak lepšie zvládnutou koncovkou, hlavne za pomoci výborného podania, sme zvíťazili 25:23 a celkovo 3:0.

VO 1970 MŠK Púchov – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (20, 15, 23)

Zostava: Turčáni, Pišoja O., Pišoja P., Cíbik, Kvasnica, Gabko, (Maslák)

Je potešujúce, že sa nám podarilo zvíťaziť aj napriek absencii niekoľkých hráčov z prevažne zdravotných dôvodov a ujať sa vedenia, čo nám dáva výhodnú pozíciu pred ďalšími kolami.