V príprave Púchov remizoval v Trenčíne

25

AS Trenčín – MŠK Púchov 1:1 (0:1)

Góly: 75. Ghali – 35. Varga
Žlté karty: 50. Yem – 52. Varga, 84. Kapusniak
Fortunaligista z Trenčína po piatkovej prehre v prípravnom stretnutí s Liptovským Mikulášom privítal v sobotu na novučičkom štadióne na Sihoti futbalistov MŠK Púchov. Domáci sa chceli rehabilitovať za piatkovú prehru s Liptovským Mikulášom a hneď v úvode stretnutia mali ku gólu veľmi blízko. Demitrovu presnú prihrávku však nedokázal zužitkovať Lavrinčík. O chvíľu neskôr stálo pri Púchovčanoch šťastie, keď najskôr centrovaná lopta z kopačky Yema skončila na brvne, k odrazenej lopte sa v malom vápne dostal Tučný, ktorý opečiatkoval pre zmenu žrď Pilného bránky. Po polhodine mohli ísť Púchovčania do vedenia, keď sa na osamoteného Šemrinca rútil v brejku Michlík, domáceho brankára však prekonať nedokázal. Už o minútu neskôr však hostia oslavovali. Centrovanú loptu v pokutovom území „pohladil“ hlavou Varga a Šemrinec na zmenu smeru lopty zareagovať nedokázal – 0:1. Päť minút pred koncom prvého polčasu mohol vyrovnať Demitra. Loptu potiahol Ikoba, pred pokutovým územím ju prihral synovi hokejovej legendy, ten však nedokázal prekonať vracajúceho sa gólmana Púchova Pilného. Tesne pred koncom prvého polčasu zabránil dvojgólovému vedeniu Púchova skvelým zákrokom brankár Šemrinec.
Aj v druhom polčase pokračoval svižný, obojstranne útočný futbal, Trenčania postupne spresnili hru v strede poľa, čo bolo v prvom polčase ich slabinou. Aj vďaka striedaniu sa začínala prejavovať herná prevaha Trenčanov, i keď Púchovčania si nenechali ujsť ani jednu príležitosť na rýchly brejk. Hoci si obe mužstvá vypracovali ešte niekoľko šancí, lopta skončila v sieti už iba raz. Štvrť hodinu pred koncom stretnutia predviedol na ľavej strane pokutového územia peknú individuálnu akciu striedajúci Ghali a jeho tečovaná strela skončila aj so šťastím za chrbtom brankára Púchova Pilného – 1:1. Púchovčania zanechali v Trenčíne sympatický dojem.
Zostava AS Trenčín:
Šemrinec – Yem, Ramón, Kapuadi, Mazanovský – Lavrinčík, Ibrahim (63. Gajdoš), Zubairu – Demitra, Ikoba, Tučný (63. Ghali)
Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Martinček, Pišoja, Riška (65. Pavlovič), Lacko, Kapusniak, Krčula (32. Mráz), Rypák (83. Vápeník), Varga, Štefanec (72. D. Pilný), Michlík (72. Kopiš).

Milan Podmaník