Veľká cena Púchova očakávala slovenskú plaveckú špičku

326

13. ročník Veľkej ceny Púchova zorganizoval 1. októbra v krytej plavárni Plavecký klub Púchov. Podľa očakávania sa pretekov zúčastnila súčasná slovenská plavecká špička. Okúsiť púchovský bazén prišlo 300 pretekárov z viac ako tridsiatich klubov a oddielov z celého Slovenska.  

Plavci súťažili v dvadsiatich individuálnych disciplínach a jednej zmiešanej štafete. Hlavným rozhodcom bola Edita Kucejová, púchovská rozhodkyňa, ktorá má skúsenosti aj z plaveckého rozhodovania zahraničných súťaží. Plavcov na púchovskej plavárni prišli pri slávnostnom otvorení podporiť aj predstavitelia nášho mesta z radov poslancov mestského zastupiteľstva, ako aj riaditeľ Mestského športového klubu Štefan Ondrička. V úvodnej reči poprial dobré športové výkony pretekárom aj primátor mesta Púchov, pán Rastislav Henek. Emotívny úvod pretekov zabezpečila už tradične hymna Slovenskej republiky v prevedení spev a flauta.
Samotný priebeh priniesol niekoľko vynikajúcich úspechov, ako napríklad 100 metrov voľný spôsob žilinského plavca Vladimíra Štefánika v čase päťdesiat sekúnd, deväťdesiatsedem stotín alebo 100 metrov polohový pretek plavkyne Silvie Lászlovej z UK Bratislava v čase jedna minúta, päť sekúnd a dvadsaťdva stotín. Oba tieto výkony vyniesli plavcom ohodnotenie – najlepší výkon prvej polovice pretekov, ktorý tradične usporiadatelia oceňujú aj finančnou prémiou.

Nestratili sa ani púchovskí plavci. Napríklad Lea Kmošenová získala viacero medailových umiestnení. Pochvala patrí aj ostatným domácim plavcom za výborné výkony.
Veľká cena Púchova končila v neskorších večerných hodinách. Napriek tomu odchádzali všetci športovci aj tréneri spokojní a ďakovali za bezproblémový priebeh. Organizátori plaveckých pretekov v Púchove dokázali, že trinástka nemusí byť vždy nešťastné číslo.
Ivan Hyžák 
(autor je predseda Plaveckého klubu Púchov)

velka_cena_plavanie_web4

 

 

 

 

 

 

velka_cena_plavanie_web3

 

 

 

 

 

 

velka_cena_plavanie_web2