Veľký jesenný hasičský deň v Púchove

243

Za krásneho slnečného počasia sa mladí hasiči 30. septembra stretli na ZŠ Gorazdova v predposlednom 6. kole Slovenskej a Stredoslovenskej hasičskej ligy v behu na 60 m cez prekážky a popoludní i na hasičskom dvojboji.

Napriek dokončovacím prácam na budove a v areáli školy dokázali organizátori DHZ Púchov skĺbiť obe činnosti tak, aby si obidve strany navzájom nekomplikovali a nenarušovali svoju prácu. Po zahájení predsedom púchovského Dobrovoľného hasičského zboru Michalom Koukalom sa súťaž mohla začať. Na deťoch bolo vidieť, že to stále myslia vážne a ešte zbierali body do celkového umiestnenia, aby pri konečnom poslednom hodnotení v Spišskom Podhradí obstáli čo najlepšie.

Púchovčania sa ako tradične na túto súťaž pripravovali zodpovedne. I teraz podali slušné výkony a aj napriek veľkým zdravotným výpadkom zabojovali. Teší nás, že do bojov sa ešte stihla zapojiť Nina Jandušiková, ktorá sa vrátila po zdravotných problémoch a súperkám dala pocítiť, že ešte nie je odpísaná. Horšie dopadol v mladšej kategórii chlapcov Alexander Ridzik, ktorý vypadol z hry o posledné body kvôli zraneniu. Do tejto súťaže v prípravke sme zapojili aj nováčikov: Petra Zatlukala a 6-ročnú Viktóriu Mišúnovú, ktorá na dráhe zvádzala tvrdý boj o umiestnenie s rovesníčkou z Hliníka nad Váhom Diankou Kubalovou. Z toho súboja vyšla tesne víťazne.

Veľké boje boli aj u starších chlapcov a starších dievčat, kde rozhodovala medzi súpermi len stotina sekundy. Po ukončení hlavnej časti súťaže v dopoludňajších hodinách a pred hasičským dvojbojom, nás stihol navštíviť aj viceprimátor Roman Hvizdák, ktorý našim deťom priniesol sladkosti a poprial do ďalších bojov veľa úspechov. Čo sa aj stalo, keď na poslednú chvíľu sme kvôli pracovným a stavebným povinnostiam mali veľmi malý priestor na nácvik. Touto cestou by sme chceli poďakovať aj riaditeľke ZŠ Gorazdova Mgr. Viere Flimmelovej za pevné nervy pri zvládnutí výstavby na škole spojenej so športovou činnosťou v školskom areáli. Zároveň patrí poďakovanie aj všetkým členom DHZ Púchov, ktorí boli nápomocní pri tejto veľkej akcii. Na záver celého denného podujatia sa nám dostalo poďakovania z okresu Bytča a to od zboru z Hliníka nad Váhom za našu prácu s mládežou.

Jozef Ridzik, st., foto: Slavomír Flimmel